Powodowo - Pomoc dla seniorki - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powodowo - Pomoc dla seniorki

Data publikacji 15.09.2021

W ubiegły poniedziałek wolsztyńscy policjanci poinformowani zostali przez mieszkańców Powodowa o – jak to określili – „fatalnym stanie” jednej z mieszkanek ich miejscowości. Weryfikacja zgłoszenia przez skierowanych na miejsce policjantów Wydziału Prewencji przełożyła się na wezwanie na miejsce pomocy medycznej. Okazało się, że kobieta była skrajnie wyczerpana i konieczne było przetransportowanie jej do szpitala, gdzie uzyskała pomoc medyczną.

13.09.2021 r. ok.godz. 15:30 z dyżurnym KPP w Wolsztynie skontaktowali się mieszkańcy Powodowa przekazując informację dotyczącą 81-letniej kobiety, która – jak sami to określili – jest w „fatalnym stanie”. Sąsiadów kobiety znających jej sytuację rodzinną i zdrowotną, w tym zmagania z cukrzycą, na którą choruje zaniepokoiło to, że od pewnego czasu nie była przez nich widziana.

Na miejsce skierowani zostali pełniący tego dnia służbę patrolową policjanci Wydziału Prewencji. Mundurowi weszli do mieszkania seniorki, by sprawdzić, czy jest jej potrzebna pomoc. Pierwsze chwile po wejściu wskazywały, że w mieszkaniu może nikogo nie być, ponieważ nikt nie odpowiadał na wołanie.

Gdy policjanci weszli do jednego z pokoi okazało się, że kobieta, o którą martwili się zgłaszający, osunęła się na podłogę. Kobieta była przytomna, jednak jej stan wyraźnie wskazywał na poważne osłabienie. Policjantom pomimo prób nie udało się nawiązać z nią kontaktu, ponieważ nie była w stanie odpowiadać na zadawane pytania.

Na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego. Seniorka uzyskała na miejscu niezbędną pomoc medyczną, konieczne jednak okazało się przetransportowanie jej do szpitala w Wolsztynie.

Dzięki mieszkańcom miejscowości, ich empatii i czujności policjanci oraz ratownicy medyczni mogli podjąć działania, które przełożyły się na udzielenie pomocy, bez której zdrowie, a nawet życie kobiety mogło być zagrożone.