Siedlec - Nieborza - Potrącenie rowerzystki - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Siedlec - Nieborza - Potrącenie rowerzystki

Data publikacji 13.09.2021

W niedzielne przedpołudnie na drodze pomiędzy Siedlcem, a Nieborzą doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego poważnych obrażeń doznała poruszająca się rowerem kobieta, którą śmigłowcem LPR przetransportowano do szpitala w Zielonej Górze. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że drugi uczestnik zdarzenia – kierujący Fordem mężczyzna był trzeźwy. Niestety, dziś do mundurowych dotarła informacja o śmierci rowerzystki.

12.09.2021 r. ok.godz. 09:30 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji odebrał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie pomiędzy Siedlcem i Nieborzą.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu uczestniczyli kierujący Fordem Rangerem 23-letni mieszkaniec gminy Trzebiechów i poruszająca się rowerem 66-letnia mieszkanka Wojciechowa.

W wyniku zdarzenia doszło do potrącenia rowerzystki, która doznała urazu głowy. Mundurowi wspólnie z osobami, które chwilę po zdarzeniu znalazły się w pobliżu udzielili rannej kobiecie pierwszej pomocy. Miejsce to zostało zabezpieczone i poddane oględzinom.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Przeprowadzone zostało również badanie alkotestem, które  wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Niestety dziś policjanci uzyskali informację, że rowerzystka na skutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

W sprawie wszczęte zostało śledztwo, w trakcie którego ustalane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.