Wolsztyn - Za nami kolejna akcja znakowania rowerów WIBEROO - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Za nami kolejna akcja znakowania rowerów WIBEROO

Data publikacji 10.09.2021

Zgodnie z zapowiedzią we wtorek 7 września wolsztyńscy policjanci przeprowadzili w swojej siedzibie kolejną akcję znakowania rowerów. Chęć udziału w niej zadeklarowało kilkudziesięciu właścicieli jednośladów. Akcja ma charakter cykliczny. Najbliższe znakowanie rowerów zaplanowano już w październiku.

07.09.2021 r. wolsztyńscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Akcja realizowana jest w ramach projektu Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych, w którym w Wielkopolskiej Policji powstała usługa WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę. E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa, pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginionych.

Chętni do przystąpienia do programu mieli możliwość wcześniejszej telefonicznej rejestracji, podczas której określana była godzina stawiennictwa w wolsztyńskiej jednostce policji oraz przekazywane zostały podstawowe informacje na temat znakowania.

Podczas akcji oznakowano 20 rowerów. Kolejne znakowanie, na które policjanci już dziś zapraszają chętnych, odbędzie się już w październiku. O dokładnym terminie poinformujemy na stronie internetowej KPP w Wolsztynie.