Starkowo/Przemęt - Pomoc w policyjnym mundurze - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Starkowo/Przemęt - Pomoc w policyjnym mundurze

Data publikacji 08.09.2021

Motto polskich policjantów „Pomagamy i Chronimy” realizowane jest każdego dnia na wiele różnych sposobów. Policjanci w wymagających tego sytuacjach podejmują działania represyjne wobec sprawców wykroczeń i przestępstw, działają też prewencyjnie starając się zapobiegać zagrożeniom. O tym, że każdy dzień stawia przed mundurowymi nowe, nierzadko zaskakujące wyzwania przekonali się policjanci z Przemętu, do których z niecodzienną prośbą o pomoc zwróciła się mieszkanka Wrocławia.

W poniedziałek, 6 września mieszkająca we Wrocławiu kobieta skontaktowała się telefonicznie z Kierownikiem Posterunku Policji w Przemęcie prosząc o pomoc dla swojego ojca. Z relacji kobiety wynikało, że ojciec ma 86 lat i przebywa aktualnie w Starkowie, gdzie mieszka przez kilka miesięcy w roku. Mężczyzna ze względu na stan zdrowia ma kłopoty z poruszaniem się i nie jest w stanie samodzielnie dojechać do apteki, by zrealizować receptę na leki, bez których nie może normalnie funkcjonować. Wrocławianka wyjaśniła, że ojciec zadzwonił do niej informując o braku lekarstw, jednakże ze względu na odległość, jaka ich dzieliła nie miała możliwości, by dostarczyć je do Starkowa.

Pierwszą myślą – jak później przyznała – był kontakt z miejscowymi policjantami. Kobieta za pośrednictwem strony internetowej wolsztyńskiej jednostki policji ustaliła numer telefonu służbowego Kierownika Posterunku w Przemęcie i poprosiła o pomoc w tej nietypowej sprawie.

Informacje przekazane policjantom podczas rozmowy jednoznacznie wskazywały na to, że od przyjęcia kolejnej dawki leku uzależniony jest stan zdrowia seniora. Ponieważ najważniejszą w tych okolicznościach kwestią był czas, policjanci nie tracąc chwili pojechali do apteki i zrealizowali receptę. Po kilkudziesięciu minutach przekazali lekarstwa seniorowi, który uprzedzony telefonicznie przez córkę oczekiwał ich przyjazdu.

Mężczyzna podziękował policjantom za okazaną pomoc. Podziękowania dotarły również ze strony kobiety, która poprosiła o ratunek dla swojego ojca.

Nietypowa interwencja zakończyła się pomyślnie dla potrzebującego pomocy seniora, a dla mundurowych stała się kolejną odsłoną hasła „Pomagamy i Chronimy”.