Rudno - Tragiczny koniec sezonu nad wodą - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Rudno - Tragiczny koniec sezonu nad wodą

Data publikacji 06.09.2021

Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności i przyczynę śmierci 72-letniego mieszkańca Sulechowa. Mężczyzna przebywał turystycznie nad Jeziorem Rudzienko w Rudnie. W niedzielne popołudnie, podczas pływania zanurzył się i nie wypłynął na powierzchnię. Po kilkudziesięciu minutach, w wyniku działań podjętych przez strażaków, mężczyzna został odnaleziony i przetransportowany na brzeg. Niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził jego zgon.

05.09.2021 r. ok.godz. 17:30 wolsztyńscy policjanci zostali poinformowani o prawdopodobnym utonięciu około 70-letniego mężczyzny w wodach jeziora Rudzienko w Rudnie. Mężczyzna jak ustalono na podstawie zgłoszenia po wejściu do jeziora płynął wpław, a po chwili zanurzył się i już nie wypłynął na powierzchnię.

Dyżurny KPP w Wolsztynie skierował na miejsce policjantów pełniących tego dnia służbę. Działania realizowali również strażacy oraz służba medyczna. Po kilkudziesięciu minutach prowadzący akcję ratowniczą strażacy podjęli z wody poszukiwanego mężczyznę i przetransportowali go na brzeg. Niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził jego zgon.

Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. W sprawie wszczęte zostało postepowanie, które pod nadzorem prokuratora prowadzą policjanci KPP w Wolsztynie.