Wieleń - Zaskakujący finał policyjnej interwencji - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wieleń - Zaskakujący finał policyjnej interwencji

Data publikacji 06.09.2021

Niespodziewanym finałem dla klienta restauracji legitymowanego przez policjanta Posterunku Policji w Przemęcie zakończyła się podjęta wobec niego interwencja. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą niedzielę w jednym z lokali na terenie Wielenia. Efektem działań policjanta było ustalenie, że mężczyzna jest poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności mieszkańcem Dolnego Śląska.

05.09.2021 r. ok.godz. 15:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego klienta jednego z lokali w Wieleniu. Z relacji osoby, która przekazała zgłoszenie wynikało, że z mężczyzna usiadł przy stoliku i po chwili prawdopodobnie stracił przytomność. Pomimo wielu prób nie udało się nawiązać z nim kontaktu.

Na miejsce skierowany został policjant Posterunku Policji w Przemęcie. Bardzo szybko okazało się, że głównym powodem zachowania niedającego oznak życia mężczyzny był spożyty przez niego alkohol. Policjant doprowadził mężczyznę do radiowozu i podjął próbę wylegitymowania. Okazało się to niemożliwe nie tylko ze względu na stan mężczyzny, ale również, dlatego, że nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Pod wpływem perswazji funkcjonariusza mężczyzna podał swoje dane personalne. Po ich weryfikacji w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że to 43-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna został poddany badaniu alkotestem, które wykazało 1,54 mg/l alkoholu  w wydychanym powietrzu (3,23 promila). Nie była to jednak ostatnia tego dnia informacja dotycząca klienta baru, jaką uzyskał o nim policjant z Przemętu.

Kolejne sprawdzenie dało podstawę do zatrzymania czterdziestotrzylatka, okazało się bowiem, że od 2019 roku jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Lubinie do odbycia kary pozbawienia wolności w związku z zarzucanym mu przestępstwem. Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie.

Dziś (6 września) zgodnie z wydanym przez sąd nakazem doprowadzenia trafił do miejsca, w którym odbędzie karę.