Aktualności

Powiat - Wiecej kolizji i wypadków. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę!

Data publikacji 19.08.2021

W ostatnich dniach w Wielkopolsce doszło do szeregu zdarzeń drogowych, w następstwie których wielu ich uczestników poniosło śmierć lub doznało obrażeń ciała. Liczba zdarzeń wzrosła również na terenie powiatu wolsztyńskiego, choć tu szczęśliwie nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas codziennych służb, aby minimalizować tego typu zagrożenia prowadzą akcje profilaktyczne, a w wymagających tego przypadkach reagują sankcjonując popełniane przez kierowców i pieszych wykroczenia.

Od początku wakacji na polskich drogach zginęło kilkaset osób, kilkadziesiąt z nich poniosło śmierć na terenie Wielkopolski. Drogi powiatu wolsztyńskiego wydają się w tym porównaniu bezpieczniejsze, ponieważ w tym czasie nie odnotowano wypadków, których efektem byłaby śmierć któregokolwiek z uczestników. Kierowcy nie ustrzegli się jednak spowodowania wielu kolizji i wypadków zakończonych w zależności od zdarzenia niegroźnymi lub poważniejszymi obrażeniami ciała.

Do jednego z ostatnich zdarzeń doszło 16 sierpnia około godziny 16:30 na drodze pomiędzy miejscowościami Mochy i Solec. Było to zdarzenie z udziałem kierującego i pasażerki motocykla marki Honda. Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący motocyklem 26-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w barierki ochronne. Kierujący i pasażerka przetransportowani zostali do szpitala w Wolsztynie. Mężczyzna doznał ogólnych po tłuczeń oraz złamania kości barkowej, u kobiety stwierdzono złamanie kości prawej nogi i wstrząs mózgu. W sprawie wypadku wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.

To jedno z wielu zdarzeń, do których doszło na naszych drogach. Policjanci WRD podejmując działania, których celem jest zmniejszenie liczby kolizji i wypadków prowadzą akcje prewencyjne, m.in.  „Prędkość” TUTAJ i „Bezpieczny przejazd” TUTAJ. Oprócz tego w wymagających przypadkach działają represyjnie, karząc kierowców popełniających wykroczenia drogowe. Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach, aby stały się skuteczne poparte muszą być jednak właściwymi zachowaniami kierowców, ponieważ bezpieczeństwo zależy od każdego z uczestników ruchu drogowego.

fot. Patryk Kaczmarek

  • Miejsce wypadku drogowego. Motocykl leżący na jezdni, wokół policjanci i strażacy, w tle inne osoby.
    Policjanci apelują o bezpieczną jazdę!