Przemęt - Zarzut za kradzież roweru - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Przemęt - Zarzut za kradzież roweru

Data publikacji 17.08.2021

Niespełna doba wystarczyła policjantom z Przemętu na odzyskanie skradzionego w ubiegłym tygodniu roweru. Mundurowi odzyskali jednoślad należący do nastolatka, pozostawiony przez niego nieopodal boiska Orlik w Przemęcie. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut, którego skutkiem może być nawet kara więzienia.

12.08.2021 r. do Posterunku Policji w Przemęcie zgłosił się 18-letni mieszkaniec tej miejscowości informując o dokonanej na jego szkodę kradzieży roweru Giant o wartości 1000 złotych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dzień wcześniej w godzinach wieczornych przyjechał rowerem na boisko Orlik w Przemęcie. Na czas gry, czyli przez około półtorej godziny pozostawił go przy ogrodzeniu boiska. Po tym czasie okazało się, że rower został skradziony.

Nastolatek zanim zgłosił się do policjantów próbował samodzielnie go odszukać ale niestety bez rezultatu. Podczas przyjmowania zgłoszenia mundurowi starali się jak najdokładniej poznać okoliczności, w których doszło do kradzieży. Podczas rozmowy z nastolatkiem ustalili, że w czasie, gdy przebywał na boisku, w jego sąsiedztwie widziany był mężczyzna w wieku około 40 lat, ubrany w brudną odzież i noszący charakterystyczną fryzurę.

Policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę, którym był znany im osobiście 37-letni mieszkaniec Przemętu i jeszcze tego samego dnia zapukali do jego drzwi. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony widokiem policjantów. Podczas rozmowy przyznał się do kradzieży, wskazał też miejsce ukrycia roweru – posesję swego znajomego.

Mundurowi zabezpieczyli jednoślad, który niebawem wróci do swego właściciela. Sprawca kradzieży musi liczyc się teraz z odpowiedzialnościa karną. Sankcją w tym przypadku może być grzywna, a nawet pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  • Rower marki Giant, koloru niebieskiego zabezpieczony przez policjantów z Posterunku Policji w Przemęcie.
    Przemęt - Zarzut za kradzież roweru