Wolsztyn - Utracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Utracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Data publikacji 30.07.2021

Od kilku lat w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące ruchu drogowego. Jedną z istotniejszych zmian jest zatrzymanie prawa jazdy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczy o 50 km/h dozwoloną prędkość jazdy. Do takiej sytuacji doszło dziś w Wolsztynie. Jadący 120 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

30.07.2021 r. ok.godz. 07:30 na ul. Inwestycyjnej w Wolsztynie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Skodą Octavia 54-letniego mieszkańca Adamowa. Powodem kontroli było przekroczenie przez mężczyznę dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości jazdy. Kierowca pędził 120 km/h w miejscu, gdzie nie powinien przekroczyć 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, wystawiając obowiązujące przez 24 godziny pokwitowanie, na podstawie którego mógł dojechać samochodem do domu.

Prawo jazdy przekazane zostanie do organu, który je wydał. W drodze decyzji administracyjnej zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący ukarany został 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z częstrzych przyczyn powodowania kolizji i wypadków.

  • Miernik prędkości ze wskazaniem 120 kilometrów na godzinę. Urządzenie leży na podszybiu radiowozu. Przez przednią szybę widoczne auto, którym poruszał się zatrzymany do kontroli kierowca.