Kaszczor - Kontrola wykazała narkotyki w organizmie kierowcy - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Kaszczor - Kontrola wykazała narkotyki w organizmie kierowcy

Data publikacji 30.07.2021

Funkcjonariusze Posterunku Policji z Przemętu podczas służby pełnionej wczoraj na terenie Kaszczoru zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem mężczyznę. Nerwowe zachowanie kierowcy podczas policyjnej interwencji skłoniło mundurowych do zbadania go pod kątem obecności narkotyków w jego organizmie. Niestety wątpliwości co do stanu kierowcy potwierdziły się. Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy i zatrzymano mu dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

29.07.2021 r. ok.godz. 21:30 na ul. Cysterskiej w Kaszczorze policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem Vito 26-letniego meszkańca Moch. Podczas rozmowy z kontrolowanym kierowcą policjanci zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Ponieważ kontrola nie wskazywała na uchybienia dotyczące pojazdu, jak i samego kierowcy oraz jego dokumentów policjanci postanowili sprawdzić, czy stan psycho-fizyczny mężczyzny pozwala na kierowanie pojazdem mechanicznym.

Dwudziestosześciolatek zapytany o wcześniejsze spożywanie alkoholu lub podobnie działającego środka przyznał, że jest pod wpływem amfetaminy. W tej sytuacji mundurowi doprowadzili mężczyznę do wolsztyńskiego szpitala, gdzie poddano go badaniu. Niestety badanie potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się amfetamina i metamfetamina. Konieczne w tej sytuacji okazało się pobranie do badań krwi w celu ustalenia stężenie substancji psychoaktywnych.

Auto, którym poruszał się mieszkaniec Moch zostało przez niego zabezpieczone. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Jego efektem może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.