Powiat - Tymczasowy areszt za kradzieże i włamania - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Tymczasowy areszt za kradzieże i włamania

Data publikacji 28.07.2021

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 42-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzewanego o szereg kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatu wolsztyńskiego. Sądowy finał możliwy był dzięki pracy operacyjnej i dochodzeniowej wolsztyńskich policjantów. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

27.07.2021 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 42-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Działanie sądu było konsekwencją pracy policjantów Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego,  którzy w ostatnim czasie przedstawili mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży dwóch rowerów, telefonu komórkowego oraz dwóch paszportów i gotówki w kwocie 1600 złotych na szkodę czworga pokrzywdzonych.

Do wspomnianych kradzieży doszło 25 i 26 lipca w Karpicku. W niedzielę, w odstępie kilku godzin mężczyzna ukradł dwa pozostawione bez nadzoru i w żaden sposób niezabezpieczone rowery znajdujące się w okolicy tamtejszej plaży. Oba jednoślady jeszcze tego samego dnia udało mu się sprzedać.

Preludium do kradzieży, których następnego dnia dopuścił się mężczyzna miało miejsce także w niedzielę. Przebywając na plaży w Karpicku poznał wypoczywających tam mężczyznę i kobietę – obywateli Ukrainy i Mołdawii. Nowa znajomość bardzo szybko zaowocowała przeniesieniem się do zajmowanego przez obcokrajowców domku i wspólnym spożywaniem alkoholu. Po nocnej libacji, gdy wszyscy już zasnęli mężczyzna - jak wynikało z późniejszego zawiadomienia – ukradł pokrzywdzonym telefon komórkowy, paszporty oraz gotówkę.

Policjanci krótko po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie zatrzymali czterdziestodwulatka i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Jak się okazało był to dobrze znany im mężczyzna, któremu wcześniej udowodnili szereg kradzieży oraz włamań na terenie powiatu wolsztyńskiego, do których doszło w czerwcu i lipcu tego roku. Mężczyzna miał na swoim koncie między innymi trzy kradzieże rowerów oraz włamania do sklepu i budynku firmy, gdzie został zatrzymany na gorącym uczynku. Jak ustalili policjanci, był też uprzednio karany pozbawieniem wolności za podobne przestępstwa.

Konsekwencją popełnienia zarzucanych mu przestępstw (łącznie mężczyzna usłyszał 11 zarzutów) może być pozbawienie wolności od roku do 10 lat.

  • Widok zza krat aresztu. Policjant rozpina kajdanki zatrzymanemu, który został doprowadzony przez policjanta służby kryminalnej po przesłuchaniu.
    Tymczasowy areszt za kradzieże i włamania