Przemęt - Narkotykowa kontrola drogowa - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Przemęt - Narkotykowa kontrola drogowa

Data publikacji 27.07.2021

Kontrola drogowa, do której w poniedziałkowe popołudnie - 26 lipca - zatrzymany został kierowca Volkswagena zakończyła się jego zatrzymaniem i osadzeniem w policyjnym areszcie. Powodem takiego stanu rzeczy były narkotyki obecne w jego organizmie. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty, których efektem może być nawet kara pozbawienia wolności.

26.07.2021 r. ok.godz. 18:00 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie policjanci tamtejszego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Passatem mężczyznę.

Już początek podjętej przez mundurowych czynności wskazywał na to, że jej przebieg może mieć dość dynamiczny charakter. Mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. Nieadekwatne do sytuacji zachowanie kierowcy skłoniło policjantów do przeszukania mężczyzny oraz auta, którym się poruszał pod kątem posiadania zabronionych substancji.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli kilka woreczków ze śladowymi ilościami białego proszku. Mężczyzna, przyznał, że są to pozostałości po amfetaminie. Woreczki zostały zabezpieczone, a kierowca trafił do szpitala w celu przeprowadzenia badań pod kątem obecności narkotyków w jego organizmie. Badania wykazały, że mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy. W tych okolicznościach do badań pobrana została również krew.

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu, policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. Dziś nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wyniki badania krwi mogą przesądzić o zarzucie kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków.

  • Policjant w trakcie kajdankowania osadzonego w policyjnym areszcie mężczyzny.
    Przemęt - Narkotykowa kontrola drogowa