Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ" - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ"

Data publikacji 22.07.2021

Dziś - 22 lipca - policjanci wolsztyńskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców. Podczas działań pod kryptonimem „Trzeźwość” kontrolowani kierowcy otrzymywali od policjantów materiały edukacyjne i profilaktyczne przekazane na ten cel przez Urząd Gminy w Siedlcu.

22.07.2021 r. od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się cykliczna akcja policjantów drogówki pod kryptonimem „Trzeźwość”. Policjantów kontrolujących stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego spotkać można było na drodze krajowej nr 32 przebiegającej przez teren całego powiatu, jak również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu.

Podczas działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość  kilkudziesięciu kierujących pojazdami.

Spośród skontrolowanych tego dnia kierowców jeden zdecydował się na jazdę "na podwójnym gazie". Mężczyzna został zatrzymany w Kiełpinach, a przeprowadzone alkotestem badanie trzeźwości wykazało 0,34 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Każdy z kontrolowanych kierowców otrzymał od policjantów materiały edukacyjno - profilaktyczne dotyczące promocji zgodnych z prawem zachowań za kierownicą. Ich głównymi  hasłami były "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" i "Stop pijanym kierowcom". Dodatkowo mundurowi przekazywali kierującym elementy odblaskowe. Ulotki i gadżety profilaktyczne pozyskane zostały dzięki Urzędowi Gminy w Siedlcu reprezentowanemu przez Panią Martę Ksiąg - koordynatora Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Siedlec.

Policjanci jak zawsze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Godną pochwały postawą będzie tu z pewnością jazda zgodna z przepisami drogowymi, w tym szczególnie tymi, które dotyczą alkoholu.

 • Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ". Zbliżenie na materiały edukacyjno-profilaktyczne leżące na masce radiowozu.
  Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ"
 • Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ". Policjanci podczas kontroli rozmawiają z kierowcą.
  Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ"
 • Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ". Policjanci podczas kontroli rozmawiają z kierowcą.
  Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ".
 • Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ". Policjanci stoją przy radiowozie w towarzystwie przedstawicielki Urzędu Gminy w Siedlcu.
  Powiat - Policyjna akcja "TRZEŹWOŚĆ".