Powodowo-Żodyń - Dachowanie z promilami w tle - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Powodowo-Żodyń - Dachowanie z promilami w tle

Data publikacji 04.05.2021

Dachowaniem samochodu na drodze pomiędzy Powodowem i Żodyniem zakończyła się w ubiegłą niedzielę brawurowa jazda mieszkańca Gradowic. Policjanci, którzy pojechali na miejsce w związku ze zgłoszeniem zdarzenia ustalili, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialność kierowcy może przełożyć się nawet na karę więzienia.

02.05.2021 r. ok. godz. 20:00 na drodze pomiędzy Powodowem, a Żodyniem kierujący Volkswagenem Touranem 33-letni mieszkaniec Gradowic nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w drzewo i doprowadził do dachowania pojazdu.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu sugerujących możliwość doznania poważnych obrażeń ciała wyszedł z opresji z niegroźnymi potłuczeniami. Niestety badanie alkotestem, jakiemu został poddany wskazało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,11 promila w organizmie).

Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem trafią do sądu. Kara z jaką musli liczyć się skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna do pozbawienie wolności do 2 lat. Dodatkowo utraci też uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

fot. Artur Jankowiak Wolsztyn112.Info

  • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas czynności w sprawie zdarzenia drogowego. Oznakowany radiowóz przy którym znajdują się dwaj funkcjonariusze stoi na poboczu. Ma włączone sygnały błyskowe. Po lewej stronie, pomiędzy drzewami, leży na dachu samochód kierowany przez pijanego mężczyznę.
    Dachowanie z promilami w tle