Bucz - Śmieci w lesie zamiast na wysypisku - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Bucz - Śmieci w lesie zamiast na wysypisku

Data publikacji 23.04.2021

W czwartkowe popołudnie dyżurny wolsztyńskiej jednostki otrzymał informację dotyczącą ujawnienia miejsca porzucenia śmieci na terenie lasu nieopodal Bucza. Zgłaszający w rozmowie telefonicznej przekazał, że wśród śmieci znalazł list przewozowy z danymi osoby, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za dzikie wysypisko. Dzięki obywatelskiej postawie mężczyzny, policjanci ustalili i ukarali osobę winną popełnionego wykroczenia.

22.04.2021 r. dyżurny KPP w Wolsztynie za pośrednictwem operatora linii alarmowej 112 otrzymał informację o ujawnionych przez przypadkowego przechodnia śmieciach, które nieznana osoba porzuciła w lesie w okolicy Bucza.

Mężczyzna, który natknął się na nietypowe znalezisko przekazał skierowanym na miejsce policjantom z PP w Przemęcie, że wśród śmieci znajdował się list przewozowy. Dokument opatrzony był imieniem i nazwiskiem osoby, która najprawdopodobniej - na co wskazywały okoliczności - była odpowiedzialna za zaśmiecenie lasu.

Policjanci zweryfikowali uzyskaną informację. Na tej podstawie ustalono, że śmieci  porzucone zostały przez 34-letnią mieszkankę Bucza.

Tego rodzaju zachowania bulwersują i nie znajdują żadnego przyzwolenia społecznego na ich realizację. Znamiennym jest fakt, iż do powiadomienia policjantów o tym incydencie doszło w Międzynarodowym Dniu Ziemi, przypadającym corocznie właśnie 22 kwietnia, w ramach którego promowane są proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Została zobowiązana przez policjantów do usunięcia śmieci. Dodatkowo za popełnione wykroczenie ukarano ją 300-złotowym mandatem.

  • Miejsce znalezienia śmieci w lesie. Rozrzucone opakowania papierowe, butelki PVC oraz inne opakowania.
    Śmieci w lesie zamiast na wysypisku