Chobienice-Przyprostynia - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Chobienice-Przyprostynia - Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 19.04.2021

Kierujący Toyotą Yaris mężczyzna na prostym odcinku drogi pomiędzy Chobienicami a Przyprostynią z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez policję i straż pożarną.

17.04.2021 r.ok.godz.11:00 na drodze pomiędzy Chobienicami i Przyprostynią miało miejsce zdarzenie drogowe, którego finał okazał się tragiczny dla 69-letniego mieszkańca Zbąszynia. Mężczyzna, który kierował Toyotą Yaris na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo.

Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Obrażenia, jakich doznał były jednak na tyle poważne, że pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy pracując pod nadzorem prokuratora przeprowadzili jego oględziny. Na czas prowadzonych działań wyznaczony został  objazd przez Babimost.

Decyzją prokuratora ciało kierowcy zabezpieczone zostało do badań sekcyjnych. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, którego celem będzie wyjaśnienie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

  • Doszczętnie rozbity pojazd, którego kierujący zginął po uderzeniu w drzewo stojący na poboczu drogi. Na drugim planie, na polu, sylwetki trzech osób, w tym jednego strażaka.
    Wypadek ze skutkiem śmiertelnym