Aktualności

Karpicko-Barłożnia - Zderzenie Range Rovera i Hondy

Data publikacji 23.02.2021

Wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze pomiędzy Karpickiem i Barłożnią doszło do wypadku, w którym uczestniczyli kierujący Range Roverem i Hondą Civic. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący autem terenowym uderzył w tył poprzedzającej go Hondy, która po zjechaniu z jezdni uderzyła w słup telekomunikacyjny. Kierowca i pasażerka Hondy trafili do szpitala. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

22.02.2021 r. ok.godz. 13:30 na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy Karpickiem, a Barłożnią doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierujących Range Roverem oraz Hondą Civic.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili że kierujący Range Roverem 26-letni mieszkaniec powiatu słubickiego uderzył w tył jadącej w tym samym kierunku Hondy Civic, którą kierował 21-letni mieszkaniec Chorzemina. W następstwie tego auto zjechało z drogi i uderzyło w słup telekomunikacyjny.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bezpośrednio przed zdarzeniem kierujący Hondą wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką, natomiast jadący za nim mężczyzna nie zdołał uniknąć najechania na jego tył. Kierujący Range Roverem nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast kierowca i pasażerka drugiego auta zostali przewiezieni do wolsztyńskiego szpitala gdzie uzyskali pomoc medyczną. Jak ustalono kobieta doznała urazu żeber, a kierowca urazu kręgów piersiowych.

Badanie alkotestem wykazało, że kierujący oboma pojazdami byli trzeźwi. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzi wolsztyńska jednostka policji.

  • Honda Civic unieruchomiona na poboczu drogi obok powalonego słupa telekomunikacyjnego w który uderzyła. Za Hondą, Range Rover, obok niego strażacy biorący udział a akcji ratowniczej
    Zderzenie Range Rovera i Hondy
  • Range Rover stojący na lewym pasie jezdni w kierunku Nowego Tomyśla, obok Honda Civic
    Zderzenie Range Rovera i Hondy
  • Uszkodzone w wyniku zdarzenia pojazdy - Range Rover i Honda Civic. Na miejscu służby ratownicze.Widoczny większy fragment powalonego drewnianego słupa telekomunikacyjnego
    Zderzenie Range Rovera i Hondy Nazwa
Powrót na górę strony