Sączkowo - Wykroczenie i dwa przestępstwa za kierownicą Volkswagena - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Sączkowo - Wykroczenie i dwa przestępstwa za kierownicą Volkswagena

Data publikacji 08.01.2021

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie kontroli drogowej podjętej wobec kierującego Volkswagenem mężczyzny ustalili, że obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Miejsce kontroli okazało się więc kresem jego podróży za kierownicą. O dalszej jeździe nie mogło być mowy również dlatego, że w organizmie mężczyzny znajdowało się ponad 3 promile alkoholu. Za niestosowanie się do zakazu mężczyzna może zostać pozbawiony wolności nawet na 3 lata

07.01.2021 r. ok.godz. 10:00 w Sączkowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Polo 35-letniego mieszkańca Kluczewa. Przyczynkiem do policyjnej interwencji była nadmierna prędkość, z jaką w terenie zabudowanym jechał mężczyzna. Zamiast przepisowych 50 km/h, mężczyzna jechał niemal dwa razy szybciej, bo 92 km/h.

Podczas kontroli zachowanie kierowcy ewidentnie wskazywało na to, że  znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Jak się okazało w organizme mężczyzny znajdowało się 3,15 promila alkoholu. Popełnione przez nieodpowiedzialnego kierowcę przestepstwo i wykroczenie nie zamknęło jednak listy jego przewinień. Po sprawdzeniu w bazie danych policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi z uwagi na zakaz wydany przez Sąd Rejonowy w Wolsztynie.

W tym momencie policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Sankcja przewidziana za tego typu przestępstwo to pozbawienie wolności do 3 lat.