Wolsztyn - Seminarium "Bezpiecznie - Chce się żyć"
W ubiegły piątek w Miejskiej Sali Sportowej Świtezianka w Wolsztynie odbyło się seminarium „Bezpiecznie - chce się żyć”. Podczas spotkania omówiono zagrożenia, do jakich każdego dnia dochodzi na polskich drogach, a prowadzący je funkcjonariusze KPP w Wolsztynie zwrócili uwagę na skalę zagrożenia na terenie Wielkopolski i powiatu wolsztyńskiego. Celem seminarium było podniesienie świadomości w tym zakresie jak największej liczby uczestników ruchu drogowego.
15.09.2018 r. w MSS Świtezianka w Wolsztynie odbyło się seminarium „Bezpiecznie - Chce się żyć”. Głównym jego celem było przybliżenie zebranym problematyki dotyczącej zagrożeń wynikających z rosnącego z roku na rok natężenia ruchu drogowego.
Inicjatywa, która podobnie jak programy „Moda na odblaski”, czy „Mistrzowie w pasach” realizowana jest od lat przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Policją. Projekt „Bezpiecznie - Chce się żyć” jest działaniem edukacyjno-profilaktycznym w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie seminaria gromadzą tysiące osób w wielu miastach Polski.
W piątkowy wieczór seminarium z udziałem mieszkańców powiatu wolsztyńskiego poprowadzili Naczelnik WRD KPP w Wolsztynie asp.sztab. Piotr Horowski oraz oficer prasowy asp.sztab. Wojciech Adamczyk. W swoich wystąpieniach odnieśli się do statystyk dotyczących stanu bezpieczeństwa na drogach w roku 2017 i pierwszym półroczu 2018 roku. Obaj prelegenci zwrócili uwagę na kluczowe aspekty wpływające na poziom bezpieczeństwa na drogach. Wśród najczęstrzych przyczyn darzeń drogowych wymienili między innymi nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazdę z nadmierną prędkością. Jako czynnik mający niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo wskazano także kulturę jazdy, o której kierujący czasem zapominają.
Naczelnik Horowski omówił również działania profilaktyczne, jakie policjanci WRD realizują w celu minimalizacji skali zagrożeń wypadkami i kolizjami drogowymi. Odnosząc się do bezpieczeństwa pieszych, przypomniał też o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych nie tylko obowiązkowo po zmroku, ale zawsze gdy czujemy, że mogą one uchronić nas przed wypadkiem.
Na zakończenie seminarium z koncertem akustycznym wystąpił zespół De Mono.
fot. www.waszdzienpodniu.pl