Aktualności

Wolsztyn - Ogólnopolski Głos Profilaktyki

img_8952Wczoraj o godzinie 12:00 podobnie jak w wielu miastach naszego kraju młodzież powiatu wolsztyńskiego włączyła się w społeczny zryw „Wolne serca”. Happening zorganizowany przez KPP w Wolsztynie i Wolsztyński Dom Kultury był częścią działań prewencyjnych pod nazwą "Ogólnopolski Głos Profilaktyki" zainicjowanych przez Komendę Główna Policji. W czasie akcji policjanci przekonywali, że życie bez uzależnień to życie  lepsze, ciekawsze i pełniejsze. Zaledwie kilka godzin później młodzież z wolsztyńskiej grupy PaT wystawiła dla najmłodszych przedstawienie "Jaś i Małgosia - wersja współczesna" ...

W minioną środę o godzinie 12:00 w Wolsztyńskim Domu Kultury rozpoczęła się akcja pod nazwą "Ogólnopolski Głos  Profilaktyki", w którą podobnie jak inne jednostki z Wielkopolski włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie wspierana przez Urząd Miasta w Wolsztynie, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wolsztynie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wolsztynie. Gości przybyłych do WDK w imieniu własnym oraz dyrektora tej placówki p. Jarosława Świrszcza powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkom. Jarosław Frąckowiak 

Przedsięwzięcie, którego celem było podniesienie wiedzy młodzieży na temat uzależnień zgromadziła grupę około trzystu uczniów wolsztyńskich szkół oraz ich opiekunów. Wszyscy wysłuchali odezwy społeczności PaT odczytanej przez Wojciecha Adamczyka prowadzącego spotkanie wspólnie z Ryszardem Muzyczukiem. Każdy z obecnych zamanifestował też swoją postawę przeciw uzaleznieniom wystukując przez 60 sekund rytm swego serca. To drobny gest, a jak wiele znaczy!

Organizatorzy podkreślając wartość życia wolnego od uzależnień zaapelowali o to, by każdy z obecnych stał się  tego przykładem oraz by moda na życie wolne od nałogów stała się świadomą drogą każdego młodego człowieka. 

Wśród prowadzących spotkanie niezwykle istotny głos wybrzmiał z ust Amandy Jóźwiak. Liderka wolsztyńskiej grupy PaT zwracając się do swoich rówieśników przekonywała ich, że życie ograniczane uzależnieniami jest nieatrakcyjne i bardzo ubogie. Zachęcała także do zaangażowania się w działania, których celem jest ograniczanie zjawisk przemocy i uzależnień.

Zaledwie kilka godzin później - niejako na potwierdzenie swoich słów - kierowana przez nią grupa w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka przedstawiła spektakl dla dzieci pt. "Jaś i Małgosia - wersja współczesna", którego tematem przewodnim było uzależnienie od gier komputerowych.

Kolejny Ogólnopolski Głos Profilaktyki już w przyszłym roku!

{galeria}OGP2016{/galeria}

fot. Wasz Dzień Po Dniu

Powrót na górę strony