Aktualności

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa - uniwersalne narzędzie służb państwowych

mapa zagrozen_logoW całej Polsce odbywają się konsultacje, spotkania i debaty dotyczące mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. To przedsięwzięcie stanowi priorytet, zarówno Komendanta Głównego Policji, jak i resortu spraw wewnętrznych i administracji. Konsultacje ws. tworzenia Map Zagrożeń Bezpieczeństwa odbędą się również na terenie powiatu wolsztyńskiego ...
 

Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce to nowe narzędzie, które wykorzystywane będzie do identyfikacji zagrożeń bezpieczeństwa na terenie kraju, województw, powiatów i gmin. W pierwszej fazie podejmowanych działań konieczne jest zaplanowanie i przeprowadzenie konsultacji społecznych, w celu określenia skali zagrożenia i obszarów najczęściej występujących zagrożeń oraz miejsca i czasu ich występowania. Mapy zagrożeń na szczeblu gminnym powinny w szczególności spełniać kryteria:
 
- zagrożenie przestępczością ogółem
- zagrożenie przestępczością kryminalną
- zagrożenie przestępczością narkotykową
- zagrożenie wykroczeniami  szczególnie uciążliwymi społecznie
- zagrożenia i oczekiwania zgłoszone podczas debat społecznych
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym
 
Najbliższe spotkanie w powyższej sprawie zaplanowane zostało na dzień 8 lutego 2016r. godz. 14:00 w Urzędzie Gminy w Siedlcu.
 
Kolejne konsultacje zorganizowane zostaną:
 
11 lutego 2016r. godz. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Wolsztynie,
 
15 lutego 2016r. godz. 15:00 w Urzędzie Gminy w Przemęcie.
 
26 lutego 2016r. godz. 18:00 w Bazie Spółdzielni Mieszkaniowej w Wolsztynie ul. Żeromskiego.
 
W związku z powyższym Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie zaprasza we wskazanych terminach przedstawicieli mieszkańców powiatu wolsztyńskiego oraz instytucji działających na jego terenie. Bardzo istotne dla uzyskania jak najszerszego spektrum informacji na temat zagrożeń bezpieczeństwa będą dla nas sugestie i uwagi osób związanych z życiem publicznym na terenie gminy – przedstawicieli Rad Sołeckich stowarzyszeń, klubów sportowych, fundacji, przedsiębiorców, środowisk szkolnych, kulturalnych, parafii, Ochotniczych Straży Pożarnych, OPS-u, regionalistów oraz wszystkich osób zainteresowanych utrzymywaniem wysokiego poziomu poczucia bezpieczeństwa  w miejscu zamieszkania.
 
Powrót na górę strony