Aktualności

Zakończenie kursu "UMIEM BRONIĆ SIÊ SAMA"

imgp5464.jpgWczoraj w Wolsztyńskim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie VI edycji kursu samoobrony dla kobiet pn. „Umiem bronić się sama”. Spotkanie było uwieńczeniem kilkutygodniowego wysiłku wkładanego w zajęcia i okazją do odebrania certyfikatów uczestnictwa w szkoleniu. Nie zabrakło też wszelkiego rodzaju uwag, ocen  i  podsumowań …

img_3334.jpgimgp5461.jpgimg_3340.jpgimgp5517.jpgimgp5542

10.05.2010r. o godz. 19:00 w Wolsztyńskim Domu Kultury zakończono VI edycję kursu samoobrony dla kobiet pn. „Umiem bronić się sama”. Szkolenie, którego organizatorem była  Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie i Wolsztyński Dom Kultury spotkało ze sporym zainteresowaniem pań, które z ogromnym zaangażowaniem i niemałym poświęceniem brały udział zajęciach.  Program szkolenia stanowił kompilację wiedzy teoretycznej i elementów samoobrony w wydaniu praktycznym. Dzięki temu panie mogły poznać nie tylko podstawowe techniki samoobrony ale również dowiedzieć się na czym polega obrona konieczna, stan wyższej konieczności, czy jak powstaje portret pamięciowy przestępcy. Podczas cotygodniowych zajęć nie zabrakło też akcentów prewencyjnych, czyli praktycznych porad jak nie stać się ofiarą przestępstwa lub co robić, by ograniczyć do minimum potencjalne zagrożenie. Poniedziałkowe spotkanie było także okazją do podsumowania tego co działo się w przekroju całego kursu, wymiany doświadczeń i własnych refleksji.
W imieniu organizatorów kursu I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie podkom. Jarosław Frąckowiak oraz wicedyrektor Wolsztyńskiego Domu Kultury Wojciech Warszawski złożyli gratulacje uczestniczkom oraz wręczyli certyfikaty uczestnictwa.

 

Powrót na górę strony