Aktualności

Domokrążcy - złodzieje

Wizyta w domu obcych, nieproszonych gości nierzadko kończy się oszustwem lub kradzieżą na szkodę domowników. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy sprawcy mają do czynienia z osobami starszymi. Do takiego właśnie zdarzenia doszło w środę  19 sierpnia w Wielkiej Wsi …

20.08.2009r. Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie została powiadomiona o kradzieży dokonanej na szkodę 73-letniej mieszkanki Wielkiej Wsi. Jak ustalono, w dzień poprzedzający zgłoszenie w godzinach przedpołudniowych do kobiety przyszli dwaj mężczyźni tłumacząc, że są Czeczenami, którzy zostali wypędzeni ze swojego kraju i aby móc się utrzymać handlują kocami. Zaproponowali sprzedaż takiego właśnie koca za 20 złotych. W chwilę później mężczyźni wsiedli do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku. Staruszka wróciła do domu i wtedy okazało się, że została okradziona. W trakcie przeprowadzanej transakcji jeden z mężczyzn wykorzystując nieuwagę kobiety wszedł do domu, splądrował znajdujące się tam pomieszczenia i ukradł biżuterię oraz pieniądze. Straty, jakie poniosła kobieta to kilka tysięcy złotych.

 

Policja apeluje o wykazanie daleko idącej ostrożności w przypadkach wizyty w domu lub mieszkaniu osób obcych, szczególnie, kiedy proponowana jest sprzedaż jakichkolwiek artykułów. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do oszustw lub kradzieży. Sprawcy działają zazwyczaj w grupach dwu-trzy osobowych, z których jedna osoba skupia na sobie uwagę, natomiast pozostali dokonują kradzieży.

 

Powrót na górę strony