Sukces uczniów ZSPiG w Obrze

obraz 424414 maja, dwa tygodnie po rozegranych w Wolsztynie Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzone zostały zawody na szczeblu wojewódzkim. Do Gostynia jako zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów pojechali uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Obrze …

obraz 3044
obraz 4244

Uczniowie z Obry świetnie poradzili sobie z turniejowymi zmaganiami, które podobnie jak w etapie powiatowym składały się z zadań teoretycznych i praktycznych. Pomimo silnej konkurencji obu drużynom udało uplasować się w pierwszej dziesiątce wśród rywalizujących zespołów. Właśnie dziesiąte miejsce zajęli uczniowie szkoły podstawowej. W skład drużyny weszli: Marta Błoszyk, Daniel Kowalewski i Michał Kramarek. Końcowy sukces jest tym większy, że drużyna startująca w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła drugie miejsce przegrywając walkę o prymat w Wielkopolsce jedynie z drużyną z Wronek.

obraz 4433
Srebrna drużyna w składzie: Jakub Wajs, Igor Piotrowski i Arkadiusz Wawrzynowicz uhonorowana została pucharem Wojewody Wielkopolskiego. Jakub Wajs odebrał także gratulacje za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji indywidualnej turnieju. O randze sukcesu reprezentantów powiatu wolsztyńskiego przygotowanych przez panią mgr Justynę Waśko świadczy fakt, iż w turnieju wzięły udział 64 drużyny złożone z niemal 200  zawodników. Gratulujemy!