Aktualności

Nietrzeźwi kierujący

Trzech nietrzeźwych kierujących, zniszczone ogrodzenie i uszkodzony samochód to bilans ostatniego weekendu na naszych drogach . W trakcie zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń. Być może stałoby się inaczej, gdyby nie interwencje policjantów. Wtedy "pech" wynikający z zatrzymania do kontroli zmieniłby się w tragedię spowodowania wypadku, bądź zostania jej ofiarą. Policja jak zawsze w takich wypadkach apeluje o rozwagę i powstrzymanie się od jazdy pod wpływem alkoholu ...
 
03.04.2009r. ok.godz. 14:30 na ul. Szkolnej we Wroniawach kierujący Fiatem 126p 19-letni mieszkaniec Wolsztyna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu, a ponadto nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Nastolatek poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu „wydmuchał” 0,60 mg/l (1,26 promila). Dowieziony do wolsztyńskiej jednostki wyjaśnił, że auto jest własnością jego kolegi, który kupił je tego samego dnia, a jemu, tuż po zakupie pozwolił wsiąść za kierownicę i wypróbować nabytek. Przejażdżka zakończyła się po kilkuset metrach na ogrodzeniu. Jej finałem było rozbite auto i uszkodzone ogrodzenie, marnej klasy szofer trafił natomiast do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu złoży stosowne wyjaśnienia. Za kierowanie pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji odpowie przed Sądem Rejonowym w Wolsztynie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 03.04.2009r. ok.godz. 17:30 na ul. Dworcowej w Nowej Wsi policjanci Posterunku Policji z Przemętu podjęli interwencję wobec kierującego motorowerem 47-letniego mieszkańca Solca Nowego, który na widok radiowozu gwałtownie zsiadł ze swego pojazdu i zaczął go prowadzić. Jego zachowanie ewidentnie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia te potwierdziły się po przeprowadzonym pod tym kątem badaniu, które wykazało 0,97 mg/l (2,03 promila). Motorowerzyście udaremniono dalszą jazdę. Za swój czyn odpowie przed wolsztyńskim sądem. 

05.04.2009r. ok.godz. 17:00 w Nowej Tuchorzy policjanci wolsztyńskiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego rowerem mężczyznę. 48-letni mieszkaniec tej miejscowości jak wykazało badanie alkotestem wybrał się na rowerową przejażdżkę po spożyciu alkoholu w dawce wielokrotnie przekraczającej dopuszczalne normy. Urządzenie wykazało stan nietrzeźwości – 0,73 mg/l (1,53 promila). Sprawa rowerzysty podobnie jak  pozostałych trafi do sądu, który określi rodzaj kary.
Powrót na górę strony