Aktualności

Umiem bronić się sama 2008

Przez kilka tygodni ponad trzydzieści kobiet z gminy Przemęt uczestniczyło w kursie samoobrony, zorganizowanym przez wolsztyńskich policjantów. W minioną środę podsumowano zajęcia oraz wręczono certyfikaty uczestnictwa. Spotkanie było okazją do wymiany wrażeń przy kawie i słodkim poczęstunku, który przygotowały same uczestniczki …
Zajęcia, których organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie, odbywały się w Zespole Szkół w Mochach. Ich podstawowym celem było przekazanie kursantkom szerokiej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa, a w szczególności umiejętności rozpoznawania i oceny sytuacji niebezpiecznych oraz dobór środków i narzędzi prawnych do zastanej sytuacji kryzysowej. Równie istotne było wyposażenie pań w umiejętność  zapamiętania szczegółów przydatnych do sporządzania portretów pamięciowych napastników, sprawców przestępstw. Panie poznały także regulacje prawne dotyczące obrony koniecznej i działania w stanie wyższej konieczności, poruszono także problematykę z zakresu psychologii, którą omówiła Magdalena Molicka, dyrektor  Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wolsztynie.  Oprócz wiedzy teoretycznej kursantki uczyły się praktycznych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach - tą część zajęć prowadził  instruktor wyszkolenia sierż. sztab. Krzysztof Witczak.
 
imgp1940imgp2002

Tegoroczna edycja kursu była już piątą, którą zorganizowano na naszym terenie. Wynika z tego, że zapotrzebowanie na organizację tego typu zajęć jest duże. W tym miejscu dziękujemy bardzo wszystkim, którzy  przyczynili się do współorganizacji kursu, szczególnie Urzędowi Gminy w Przemęcie oraz dyrekcji Zespołu Szkół w Mochach  (kurs po raz pierwszy odbył się poza Wolsztynem) , których wszechstronna pomoc była nie do przecenienia.

 

imgp2233imgp2244

Uczestniczki z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie nadkomisarz Lidii Wróbel otrzymały specjalne certyfikaty, potwierdzające udział w kursie oraz zdobyte umiejętności.

 

Powrót na górę strony