Aktualności

Pościg za sprawcami kradzieży

W poniedziałkowy wieczór na ulicach Wolsztyna rozegrały się sceny niczym z filmu akcji. Pędzący z ogromną prędkością Mercedes, którego kierujący nie reagował na sygnały do zatrzymania, ominął policyjną blokadę, zepchnął z drogi uczestniczący w pościgu radiowóz i chciał staranować policjanta, który stojąc na drodze podjął próbę jego zatrzymania …

10.11.2008r. ok.godz. 23:00 do policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego patrolujących rejon ul. Źródlanej w Wolsztynie podbiegł pracownik stacji paliw wskazując oddalającego się w kierunku Poznania Mercedesa, którego kierujący nie zapłacił za zatankowane paliwo. Funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli za wskazanym pojazdem, jednakże poruszający się nim dwaj mężczyźni na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszyli. Na wysokości  ulicy Braci Peugeot Mercedes skręcił w prawo i po kilkudziesięciu metrach wyjechał z powrotem na drogę K32 zawracając w stronę Wolsztyna. To pozwoliło policjantom na doścignięcie uciekinierów i podjęcie próby ich zatrzymania. W trakcie wyprzedzania policyjny radiowóz został zepchnięty na pobocze a Mercedes kontynuował ucieczkę. W tym jednak czasie dyżurny wolsztyńskiej jednostki skierował pozostałe patrole na drogę K32 polecając zorganizowanie blokady na ul. Niepodległości, tuż przed wiaduktem. Kierowca rozpędzonego Mercedesa widząc przed sobą stojące w poprzek drogi  policyjne auto przeciął wysepkę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i ominął blokadę usiłując jednocześnie najechać stojącego tam policjanta. Na wiadukcie doszło do kolejnej próby zatrzymania szaleńca.
 
img_1437
 
Policyjny radiowóz zrównał się z Mercedesem i podczas wyprzedzania został zepchnięty na bariery oddzielające jezdnię od chodnika. Uszkodzenia radiowozu okazały się na tyle poważne, że niemożliwy okazał się dalszy pościg tym autem. Niemalże w tym samym czasie pościg przejęty został przez obsadę radiowozu blokującego ul. Niepodległości, do której dołączył policjant z rozbitego radiowozu. Tuż po zjechaniu z wiaduktu uciekający mężczyźni nagle skręcili w lewo w drogę gruntową prowadzącą do jeziora Berzyńskiego, gdzie opuścili swój pojazd. Stamtąd pieszo rzucili się do ucieczki. Jak się okazało był to kres ich chybionych pomysłów. Pierwszego mężczyznę (pasażera) ujęto kilka metrów od linii brzegowej jeziora, drugi z mężczyzn (kierowca Mercedesa)  w desperackim odruchu pomimo chłodnej , listopadowej nocy skoczył do jeziora i ukrył się w zaroślach.
 
img_1443

Na miejsce wezwano zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Wolsztyna. Przy użyciu pontonu policjanci i strażacy dotarli do kierowcy Mercedesa i przetransportowali go do brzegu. Obaj mężczyźni w kajdankach trafili do KPP w Wolsztynie, gdzie potwierdzono ich dane personalne i poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalono kierujący i pasażer Mercedesa to mieszkańcy gminy Nowa Sól  w wieku  35 i 25 lat. Obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości;  starszy z nich „wydmuchał” 0,52 mg/l, młodszy - 1,31 mg/l. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszą prokuratorskie zarzuty.  Za czyny których się dopuścili grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.
imgp22211
 
imgp22277
 
imgp22255
Powrót na górę strony