Aktualności

Narkotyki w Zwierzątkowie

imgp2843mHasło „lepiej zapobiegać niż leczyć” znane jest wszystkim. Swój sposób na profilaktykę w dziedzinie uzależnień przedstawiły dzieci z kółka teatralnego Radość działającego przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu. Na spotkanie zaproszeni zostali policjanci KPP w Wolsztynie, którzy po spektaklu przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń związanych z narkotykami …

06.04.2009r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu odbyło się przedstawienie pt. „Narkotyki w Zwierzątkowie”. Uczniowie klasy III C skupieni w kółku teatralnym Radość prowadzonym przez panią Danutę Merdę zaprezentowali historię leśnych zwierzątek dotkniętych problemem narkotykowym. 

imgp2847m

Bajkowa scenografia, piękna muzyka, a nade wszystko „dorosłe” i profesjonalne aktorstwo małych artystów sprawiły, że prezentowane treści - mówiące bądź co bądź o trudnej problematyce - były doskonale zrozumiałe dla wszystkich widzów. 

imgp2854m

Po zakończonym przedstawieniu zebrane na widowni dzieci wzięły udział w spotkaniu z policjantem, który omawiając zachowania poszczególnych mieszkańców Zwierzątkowa wskazał na zagrożenia wynikające z uzależnienia od narkotyków. 

imgp2864m

Przestrogi i rady policjanta na pewno na długo zapadną w pamięci najmłodszych uczniów szkoły w Siedlcu.

Powrót na górę strony