Aktualności

Piątek kierowców na dwóch gazach

Ostatni dzień października nie dla wszystkich był czasem gorączkowych przygotowań do Święta Zmarłych. Tego dnia na naszych drogach zatrzymano czworo kierujących pod wpływem alkoholu. W jednym przypadku kierująca samochodem osobowym spowodowała kolizję drogową …

Ok.godz. 12:00 w Powodowie patrol Referatu Ruchu Drogowego zatrzymał kierującego Fiatem mieszkańca Wolsztyna, który jak wykazało przeprowadzone badanie znajdował się w stanie nietrzeźwości – 0,36 mg/l. Mężczyźnie uniemożliwiono dalsze kierowanie pojazdem oraz zatrzymano  prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. 

Ok.godz. 12:30 w Powodowie  kierująca Suzuki Swift 48–letnia mieszkanka Tuchorzy znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – 0,18 mg/l podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się Fiatem Ducato mieszkańcowi Zielonej Góry i doprowadziła do zderzenia pojazdów. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległy oba pojazdy natomiast kierujący nie odnieśli obrażeń.  Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu kobieta odpowie przed wolsztyńskim sądem. 

 

caro_kol_pow

 

Ok.godz. 16:30 na ul. Energetycznej w Wolsztynie zatrzymano do kontroli 58-letniego wolsztynianina kierującego rowerem. Już wstępna obserwacja cyklisty pozwoliła policjantom na stwierdzenie, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone akotestem badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy -  mężczyzna  znajdował się w stanie nietrzeźwości – 0,54 mg/l. 

Ok.godz. 22:00 na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie patrol drogówki zatrzymał do kontroli 22-letniego wolsztynianina kierującego rowerem w stanie po użyciu alkoholu – 0,15 mg/l. W związku z tym, że mężczyzna jest żołnierzem zasadniczej służby wojskowej za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem wojskowym.

Powrót na górę strony