Aktualności

Śmiertelny wypadek na K 32

Tragiczny wypadek na drodze K32 między Powodowem i Żodyniem. Na miejscu zginął 66-letni mieszkaniec Zawady …

 

14.10.2008r. ok.godz. 14:30 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Powodowem i Żodyniem kierująca VW Golfem 19-letnia mieszkanka Tuchorzy na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka Renaultem Clio. W wyniku zderzenia kierujący Renaultem 66-letni mieszkaniec Zawady poniósł śmierć na miejscu a troje pasażerów pojazdu zostało rannych. Kierująca VW kobieta doznała stłuczenia głowy i klatki piersiowej; pobrano od niej krew do badań.

Na miejscu udzielono pomocy rannym, których następnie przewieziono do szpitali w Wolsztynie i Zielonej Górze. Wyłączony z ruchu odcinek drogi krajowej  został zabezpieczony prze Policję, która zorganizowała objazd przez Siedlec i Powodowo.

 

imgp1721

 

To pierwszy  tak poważny wypadek w tym miejscu od ponad trzech lat, od chwili przeprowadzonej w 2005 roku modernizacji nawierzchni drogi.

Okoliczności i przyczynę zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone w tej sprawie przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie.

 

 

 

Powrót na górę strony