Aktualności

Uwaga na oszustwa

Oszust działający metodą „na wnuczka” …

 

03.10.2008r. Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie odebrała dwa zgłoszenia o próbach oszustwa metodą „na wnuczka”. W obu przypadkach w trakcie rozmów telefonicznych zainicjowanych przez rzekomego członka rodziny próbował on namówić rozmówców na pożyczkę pieniędzy. Osoby do których dzwoniono wykazały daleko idącą ostrożność i dzięki temu nie padły ofiarami oszusta.

Wolsztyńska jednostka apeluje o szczególną ostrożność szczególnie do osób starszych lub mieszkających samotnie, którzy najczęściej padają ofiarami przestępców. Oszuści działający metodą „na wnuczka” kontaktują się telefonicznie  i podając się za członków rodziny (najczęściej za wnuczków)  nakłaniają do udzielenia pożyczki pieniędzy  na różne, przeważnie bardzo pilne wydatki. Po odbiór pożyczanej gotówki zgłaszają się już inne, nieznane osoby, wskazane przez domniemanych członków rodziny, którzy telefonicznie uprzedzają o tym, że nie będą mogli z pewnych przyczyn sami odebrać pieniędzy. Po udzieleniu pożyczki kontakt „wnuczka” urywa się a  przekazane pieniądze nie zostają zwrócone.

Aby nie stać się ofiarą przestępstwa nie wolno działać w pośpiechu, przed udzieleniem pożyczki należy odłożyć jej termin na kilka dni.

Powrót na górę strony