Aktualności

Kierujący w stanie po użyciu alkoholu

Zatrzymani do kontroli drogowej w Mochach i Wolsztynie mężczyźni znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu …


19.09.2008r. ok.godz. 12:00 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Mochah policjanci Referatu Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli 38-letniego mieszkańca tej miejscowości poruszającego się VW Vento. Czynności podjęte przez funkcjonariuszy nie wykazały nieprawidłowości do momentu wykonania badania na stan trzeźwości kierującego. Tu alkotest wykazał 0,23 mg/l, czyli stan po użyciu alkoholu.

Niemal identyczny scenariusz miała interwencja przeprowadzona 20.09.2008r. ok.godz. 21:30 na ul. Poniatowskiego w Wolsztynie wobec 26-letniego wolsztynianina. Mężczyzna poruszający się  Mercedesem „wydmuchał” 0,13 mg/l.

W związku z powyższym w obu przypadkach zatrzymano prawo jazdy i uniemożliwiono dalszą podróż za kierownicą. Mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Wolsztynie.

Policja apeluje o powstrzymanie się od kierowania wszelkimi pojazdami w przypadku wcześniejszego spożycia jakiejkolwiek ilości alkoholu. Wielokrotnie,  tak jak w opisywanych przypadkach osoba po spożyciu alkoholu, nie odczuwając w sposób bezpośredni jego działania decyduje się na jazdę. Może to zakończyć się zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie ale także spowodowaniem kolizji lub wypadku, gdzie odpowiedzialność kierującego znacznie wzrasta.

Powrót na górę strony