Aktualności

Trwa policyjna akcja "Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego"

 
Wrzesień, to jak co roku czas szczególnej uwagi ze strony Policji skierowanej na dzieci oraz młodzież powracającą po dwóch miesiącach odpoczynku w szkolne mury. Szkoły  i przyszkolne boiska zapełniają się gwarem  uczniów, którzy wchodząc z wolna w rytm szkolnego życia, myślami pozostają nadal na wakacjach. W tym właśnie czasie najczęściej dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń  drogowych z udziałem najmłodszych a najbardziej newralgicznymi miejscami są właśnie okolice szkół.
Policjanci Referatu Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii jak co roku w ramach akcji „Bezpieczne rozpoczęcie roku szkolnego” prowadzą szereg działań prewencyjnych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. Zakres tych działań jest szeroki i obejmuje między innymi kontrole ruchu drogowego w okolicach placówek szkolnych, kontrole autobusów dowożących dzieci ale również bezpośrednie spotkania w szkołach w trakcie których przybliżane są im zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły, bezpieczna zabawa, kontakt z osoba obcą itp.

W pierwszych  dniach września spotkania tego typu przy udziale przedstawicieli koncernu naftowego STATOIL przeprowadzono na terenie gminy Wolsztyn. Dzięki tej współpracy wszyscy pierwszoklasiści otrzymali planszowe gry edukacyjne „Jesteśmy bezpieczni na drodze”, które w przystępny  sposób  przybliżają zasady ruchu drogowego.

Do końca miesiąca zaplanowano spotkania z uczniami szkół podstawowych pozostałych gmin.

 

img_2992  img_3080
img_3060

fot. 3  x CARO

 

Powrót na górę strony