Aktualności

Trzy dni, trzy kradzieże

Okazja czyni złodzieja? Wystarczyła chwila nieuwagi, by właściciele pozbyli się swojego mienia, pieniędzy i dokumentów …

05.09.2008r. w SP ZOZ w Wolsztynie nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę jednej z pielęgniarek, która pozostawiła  otwartą  szafkę ubraniową dokonał kradzieży torebki z zawartością między innymi pieniędzy, karty bankomatowej i dokumentów. Pokrzywdzoną jest mieszkanka Wolsztyna. 

06.09.2008r. w lokalu gastronomicznym w Chobienicach jeden klientów pozostawił na ladzie bez nadzoru swój telefon komórkowy Nokia N95 oraz gotówkę. To wystarczyło nieznanemu amatorowi cudzej własności by dokonał  ich  kradzieży. Pokrzywdzonym jest mieszkaniec Chobienic.

07.09.2008r. w Parku Miejskim w Wolsztynie nieznany sprawca dokonał kradzieży torebki damskiej oraz znajdującego się w niej telefonu Sony-Ericsson K310i, pozostawionej na ławce przez mieszkankę Wolsztyna. Nie bez znaczenia był fakt, że uwaga kobiety była znacznie osłabiona przez spożyty wcześniej alkohol, jak bowiem wykazało badanie, wolsztynianka znajdowała się w stanie nietrzeźwości – 0,33 mg/l. Przeprowadzona na miejscu penetracja terenu doprowadziła do odnalezienia torebki, niestety już bez zawartości.

Okoliczności  kradzieży wyjaśniane są przez tut. KPP.

Powrót na górę strony