Podsumowanie akcji ZNICZ 2008 - Wiadomości - KPP Wolsztyn

Wiadomości

Podsumowanie akcji ZNICZ 2008

Data publikacji 03.11.2008

Podsumowano tegoroczną akcję "ZNICZ" ...
 
Policyjna akcja ZNICZ dobiegła końca. W Wolsztynie oraz na terenie całego powiatu  w rejony cmentarzy oraz na drogi dojazdowe do nekropolii skierowano niemal 90 funkcjonariuszy (w tym również z Oddziałów Prewencji KWP w Poznaniu). Policjanci pełnili służby w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, informowali zmotoryzowanych spoza Wolsztyna o funkcjonujących parkingach, kierowali ruchem pieszym i kołowym …

 

imgp2043

 

 

W czasie działań nie odnotowano wypadków, miała natomiast miejsce jedna kolizja drogowa, w trakcie której kierująca samochodem osobowym oraz drugi uczestnik zdarzenia nie odnieśli obrażeń. 

Zatrzymano 7 osób kierujących „na podwójnym gazie” z czego 4 osoby znajdowały się w stanie nietrzeźwości a 3 w stanie po użyciu alkoholu. Z tej liczby  3 osoby kierowały pojazdami mechanicznymi a 4 rowerami (dla porównania, w całym województwie doszło do 32 wypadków w których zginęło 6 osób a 42 zostały ranne; nie zabrakło również kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu – wielkopolscy policjanci zatrzymali ich około 100). 

Odnotowano jeden przypadek kradzieży mieszkaniowej. Okazją, która uczyniła złodzieja było niedomknięte okno budynku jednorodzinnego i nieobecność domowników.

Podsumowując akcję można stwierdzić, że działania prewencyjne wolsztyńskiej Policji a szczególnie obecność umundurowanych funkcjonariuszy w wielu newralgicznych miejscach naszego powiatu przyczyniły się do ograniczenia  liczby odnotowanych zdarzeń zarówno kryminalnych jak i drogowych. Skutek ten jest wypadkową działania nie tylko policjantów. Mają w nim swój udział  także inne służby odpowiadające za bezpieczeństwo jak również sami mieszkańcy naszego rejonu. Dzięki wzrastającej z roku na rok świadomości społecznej, prewencyjnemu myśleniu w dziedzinie bezpieczeństwa liczbę negatywnych zdarzeń na każdym polu można skutecznie obniżać. Dla wolsztyńskich funkcjonariuszy będzie to z pewnością cel do realizacji na następny rok.