KPP Wolsztyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Powiat wolsztyński w żółtej strefie - nowe zalecenia i obostrzenia

  W związku z informacją Ministra Zdrowia o objęciu powiatu wolsztyńskiego żółtą strefą policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z innymi osobami i przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń.

 2. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 3. Wolsztyn - Zarzut za usiłowanie zabójstwa

  W piątkowe popołudnie decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec mieszkańca Berzyny zastosowano tymczasowe aresztowanie w związku z postawionym mu zarzutem usiłowania zabójstwa innego mężczyzny. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej na ulicy Fabrycznej w Wolsztynie, kiedy mężczyzna dotkliwie pobił znanego mu 71-latka powodując u niego liczne obrażenia ciała, w tym złamania kości czaszki. Zatrzymany niespełna dwie godziny później przez policjantów agresor w przeszłości karany był za podobne przestępstwo. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

 4. Przemęt - Narkotykowa kontrola i zarzuty

  Troje młodych ludzi poruszający się Fordem Escortem wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy postanowili zatrzymać ich do kontroli drogowej. Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Przemęcie. Podczas podjętych czynności przy jednym z pasażerów policjanci zabezpieczyli kilka woreczków z białym proszkiem. Jak się później okazało był to dopalacz o nazwie Cherry Kokolino.

 5. ASF - Przypominamy. Zakaz wstępu do lasu!

  W związku z panującym wirusem afrykańskiego pomoru świń ASF i wynikającym z tego zakazem wstępu do lasów przedstawiamy informację przekazaną przez Nadleśnictwo Wolsztyn. Informujemy jednocześnie, że policjanci KPP w Wolsztynie w ramach codziennych służb kontrolują ogrodzenia ograniczające migrację zwierząt pod kątem ujawniania ich ewentualnych uszkodzeń, jak również stopień respektowania zakazu wstępu do lasów.

 6. Kębłowo - Rozbój na stacji paliw

  W sobotni poranek, kilka minut po godzinie 6:00 rano w Kębłowie doszło do rozboju na pracownicy stacji paliw. Jak ustalono, zamaskowany mężczyzna grożąc najprawdopodobniej nożem zażądał od kobiety otwarcia kasy, a następnie ukradł znajdującą się tam gotówkę. Policjanci zabezpieczyli monitoring funkcjonujący w budynku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy, któremu za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat więzienia. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką policji.

 7. Powiat wolsztyński w czerwonej strefie – apelujemy o rozwagę i przypominamy o obowiązku przestrzegania obostrzeń

  W związku z informacją Ministra Zdrowia o objęciu powiatu wolsztyńskiego czerwoną strefą policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z innymi osobami i przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń.

 8. Wieleń - "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" VIDEO

  Wczoraj – 30 lipca – nad jeziorem Wieleńskim policjanci KPP w Wolsztynie wspólnie ze strażakami KP PSP z Wolsztyna, ratownikami WOPR, inspektorami PSS-E w Wolsztyna oraz kadrą Ośrodka Wypoczynkowego KROKUS z Wielenia przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Pokaz obejrzało 150 kolonistów. Prewencyjna akcja nad wodą w programie, której znalazł się również pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs wiedzy dotyczącej zdrowia spotkał się ze sporym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Policjanci zadbali również, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt jakim dysponują.

 9. Chobienice-Wojciechowo - Śmiertelne potrącenie

  Tragedią zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj – w sobotę 17 października – na drodze Chobienice - Wojciechowo. Kierujący BMW młody mężczyzna spowodował wypadek, w którym zginęła rowerzystka. Badanie kierowcy samochodu wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 10. Wolsztyn - Konkurs "Policjant Ruchu Drogowego"

  Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz na strzelnicy w Krutli rozegrane zostały coroczne zawody w ramach konkursu pod nazwą „Policjant Ruchu Drogowego”. W tegorocznych zmaganiach rywalizowali funkcjonariusze tej służby z komend powiatowych w Grodzisku Wielkopolskim, Nowym Tomyślu i Wolsztynie. Podsumowanie konkursowych zmagań uświetnili swoją obecnością Komendanci jednostek reprezentowanych przez poszczególnych zawodników, oraz starostowie trzech sąsiadujących ze sobą powiatów. Najlepszym wolsztynianinem okazał się podobnie jak w minionym roku sierż.sztab. Krzysztof Chłopek