KPP Wolsztyn

Komunikat - Akcja znakowania rowerów
Zgłoś przestępstwo lub wykroczenie
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Dokumenty Zastrzeżone

Najczęściej czytane

 1. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 2. Kargowa - Babimost - Renaultem w drzewo

  W minioną niedzielę na drodze W 313 pomiędzy Kargową i Babimostem doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyli kierujący Renaultem 19 mężczyzna i troje podróżujących z nim pasażerów. Kierowane przez mężczyznę auto uderzyło w przydrożne drzewo. Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali w Wolsztynie, Nowym Tomyślu i Zielonej Górze.

 3. Jezioro Berzyńskie - Zatrzymanie na goracym uczynku

  W nocy z 11 na 12 maja policjanci KPP w Wolsztynie zatrzymali mężczyznę, ujętego przez strażników PSR z Leszna, z uwagi na podejrzenie o nielegalny połowu ryb na jeziorze Berzyńskim. U zatrzymanego na gorącym uczynku mężczyzny zabezpieczono kajak oraz sznur hakowy, za pomocą którego kłusował. Za tego typu przestępstwo grozi do 2 lat więzienia ...

 4. Wolsztyn - Policjanci ratowali desperata, który chciał skoczyć z wiaduktu

  W sobotnie popołudnie dyżurny wolsztyńskiej jednostki został poinformowany przez operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o próbie samobójczej zgłoszonej na numer alarmowy 112 przez młodego mężczyznę. Desperat poinformował, że ze względu na problemy życiowe skoczy z wiaduktu na ul. Dworcowej w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast skierowano pełniących służbę patrolową policjantów Wydziału Prewencji.

 5. Wolsztyn - Włamanie w centrum miasta

  Wolsztyńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży z włamaniem do budynku przy ul. Poznańskiej w Wolsztynie. W wyniku działania przestępców skradziono m.in. złotą biżuterię i gotówkę. Sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

 6. Wolsztyn - Środki ochrony osobistej trafiły do wolsztyńskich policjantów

  Czas pandemii koronowirusa, to czas próby dla ludzi na całym niemal świecie. W tym czasie zadania z którymi nigdy wcześniej w tej skali nie spotkali się przedstawiciele służb, spadły na lekarzy, ratowników medycznych, laborantów, personel medyczny, straż pożarną, czy policjantów. Nieocenioną pomocą i wsparciem okazują się w tej rzeczywistości gesty osób, które z własnej inicjatywy okazują pomoc i wsparcie dla funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę na rzecz innych.

 7. Wolsztyn - Zarzuty za kradzież i posiadanie narkotyków

  W minionym tygodniu wolsztyńscy kryminalni przedstawili młodemu wolsztynianinowi zarzut kradzieży, a także posiadania środków odurzających. Mężczyzna ukradł z między innymi materiały budowlane i elektronarzędzia o wartości około 1300 złotych. Przestępstwa, których się dopuścił sankcjonowane są nawet pięcioletnim pozbawieniem wolności

 8. Karpicko - Udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

  Poczucie odpowiedzialności i obywatelska postawa kilku mężczyzn zadecydowały o tym, że pijany kierowca został zatrzymany przez wolsztyńskich policjantów. Mężczyźni nie tylko poinformowali o zagrożeniu wynikającym z uczestnictwa w ruchu nietrzeźwego kierowcy, ale także uniemożliwili mu oddalenie się od auta, gdy się zatrzymał. W organizmie kierowcy znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. Powiat - Kontrole prędkości jazdy - akcja "Kaskadowy pomiar prędkości"

  W czwartek – 14 maja - policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili na drogach powiatu wolsztyńskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Podobne działania realizowane były tego dnia na terenie całego kraju. Policjanci kontrolowali uczestników ruchu zarówno w statycznych punktach pomiarów, jak i dynamicznie z wykorzystaniem radiowozów nieoznakowanych wyposażonych w wideo rejestratory.

 10. ASF - Przypominamy. Zakaz wstępu do lasu!

  W związku z panującym wirusem afrykańskiego pomoru świń ASF i wynikającym z tego zakazem wstępu do lasów przedstawiamy informację przekazaną przez Nadleśnictwo Wolsztyn. Informujemy jednocześnie, że policjanci KPP w Wolsztynie w ramach codziennych służb kontrolują ogrodzenia ograniczające migrację zwierząt pod kątem ujawniania ich ewentualnych uszkodzeń, jak również stopień respektowania zakazu wstępu do lasów.