KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Powiat - Bezpieczeństwo na drogach

  W sierpniu 2017 roku na drogach powiatu zaistniało łącznie 35 zdarzeń: 1 wypadek drogowy oraz 34 kolizji drogowych /w wypadku 1 osoba została ranna/.

 2. Wolsztyn - Znaleziono portfel z pieniędzmi

  Dziś - we wtorek - do KPP w Wolsztynie zgłosiła się kobieta informując o znalezieniu portfela z zawartością gotówki. W portfelu poza pieniędzmi nie było niczego, co pomogłoby w ustaleniu właściciela. Policjanci poszukują właściciela zguby.

 3. Wolsztyn - Nieuważny kierowca i nietrzeźwa rowerzystka. Jedno zdarzenie - dwoje ukaranych.

  Zaskakujący przebieg miało zdarzenie, na miejsce którego skierowani zostali w ubiegły czwartek policjanci WRD. Mundurowi ustalając szczegóły kolizji, stwierdzili, że mają do czynienia nie z jednym, a z dwoma wykroczeniami. Jak potwierdzono, potrącona przez kierowcę samochodu rowerzystka była nietrzeźwa.

 4. Wolsztyn - Charytatywny mecz piłkarski

  W najbliższą niedzielę, 10 września na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Drużyną z Wolsztyna, a Gwiazdami Telewizji Polskiej. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rzecz Marcelinki Szymańskiej, która cierpi na rozszczep kręgosłupa. W wolsztyńskiej drużynie zagrają także reprezentanci Policji i Straży Pożarnej.

 5. Powiat - Szyby zbyt mało przejrzyste

  Jednym z istotniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego jest zapewnienie kierującemu pojazdem optymalnych warunków obserwacji przedpola jazdy. Niezbędne w tym kontekście są szyby o prawidłowych parametrach przepuszczalności światła. Przeprowadzone podczas minionego weekendu kontrole wykazały, że część kierowców jeździ autami, które nie spełniają wymogów w tym zakresie.

 6. Wolsztyn - Charytatywny mecz piłkarski. Relacja.

  W niedzielę, 10 września na stadionie MOSiR w Wolsztynie odbył się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy Drużyną z Wolsztyna, a Gwiazdami Telewizji Polskiej. Dochód z imprezy przeznaczony został na rzecz Marcelinki Szymańskiej, która cierpi na rozszczep kręgosłupa. W wolsztyńskiej drużynie zagrał również reprezentant Policji.

 7. Wolsztyn - Poranne kolizje

  Poranny pośpiech na drogach i chwila nieuwagi może przełożyć się na udział w kolizji lub wypadku uczestników ruchu kołowego. W miniony wtorek i środę policjanci odnotowali dwa zdarzenia, do których doszło właśnie w godzinach porannych. Szczęśliwie w obu tych zdarzeniach nikt nie został poważnie ranny.

 8. Wolsztyn - Policjanci ratowali niedoszłego samobójcę

  We wtorek - 22 sierpnia - w godzinach wieczornych dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zamiarze popełnienia samobójstwa przez jednego z mieszkańców Wolsztyna. Pod wskazany adres natychmiast skierowano pełniących tego dnia służbę policjantów Wydziału Prewencji. Okazało się, że pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

 9. Barłożnia/Karpicko/Wolsztyn - Pościg za piratem drogowym

  W środowe popołudnie policjanci wolsztyńskiej drogówki kontrolujący ruch kołowy w Barłożni podali sygnał do zatrzymania kierowcy Audi A3, który jechał z nadmierną prędkością. Mężczyzna nie zastosował się do polecenia i odjechał w kierunku Karpicka. W wyniku podjętego pościgu mundurowi zatrzymali – jak się okazało – nietrzeźwego kierowcę, któremu teraz grozi do 5 lat więzienia.

 10. Starkowo/Kopanica - Szczęśliwy finał poszukiwań amatorki grzybobrania

  Wrzesień i październik to jak zawsze czas grzybiarzy. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że osoby pochłonięte zbieractwem tracą orientację i gubią się w lesie. Interwencję w następstwie takiego właśnie zdarzenia przeprowadzili wczoraj policjanci z Siedlca i Przemętu. Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.