KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Pożegnanie z sukienką, powitanie z mundurem

  Dziś po trzynastu latach pracy w KPP w Wolsztynie z jednostką pożegnała się Pani Katarzyna Chmielewska. Pożegnanie było symbolicznym przejściem w nowe realia, bowiem Pani Katarzyna od poniedziałku rozpocznie w Wolsztynie swoją służbę, jako policjantka. Zmiana nie zaskutkuje nowym miejscem pracy, ale przełoży się na zdecydowanie nowe obowiązki.

 2. Wolsztyn - Zatrzymany za kradzież z włamaniem do samochodu ... i nie tylko

  Zgłoszenie kradzieży pojazdu zapoczątkowało działania policjantów, którzy dziś zatrzymali podejrzewanego o to mieszkańca gminy Wolsztyn. Mężczyzna nie tylko sięgnął po cudzą własność, ale także popełnił kilka innych przestępstw. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 3. Gościeszyn-Adamowo - Wypadek na przejeździe kolejowym

  W niedzielne popołudnie na przejeździe kolejowym pomiędzy Gościeszynem i Adamowem doszło do zdarzenia z udziałem kierujących seatem Ibizą i szynobusem. Ranny kierowca samochodu osobowego i dwoje pasażerów trafił do wolsztyńskiego szpitala. Policjanci KPP w Wolsztynie wszczęli postępowanie, w ramach którego będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 4. Wolsztyn - Narkotykowe zarzuty dla 29-latka

  Zarzutem, którego konsekwencją może być nawet pozbawienie wolności do 3 lat zakończyły się działania podjęte przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wobec 29-letniego wolsztynianina. Mężczyzna uprawiał konopie indyjskie, posiadał też ich susz gotowy do sporządzenia marihuany. Został zatrzymany w nocy 14 września.

 5. Kopanica/Wielka Wieś - Wyprzedzał na skrzyżowaniu

  Podjęty z naruszeniem przepisów drogowych manewr wyprzedzania zakończył się dla kierującego ciężarowym Manem spowodowaniem kolizji. Biorąc pod uwagę gabaryty, szczęśliwym zbiegiem okoliczności nazwać należy to, że w zdarzeniu wzięli udział tylko dwaj kierujący. Sprawca zdarzenia ukarany został 500-złotowym mandatem.

 6. Wolsztyn - Z Australii po orzeszki

  Osoby dopuszczające się kradzieży w marketach w chwili ujęcia przez pracowników ochrony, w różny sposób tłumaczą swoje zachowanie. W niecodzienny sposób próbował zrobić to mężczyzna zatrzymany w markecie przy ul. Dworcowej w miniony poniedziałek. Usprawiedliwieniem kradzieży, której się dopuścił miały być zwyczaje panujące w Australii, której jest obywatelem.

 7. Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane

  Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji.

 8. Wolsztyn - Zarzuty za dwa rozboje

  W ostatnich dniach wolsztyńscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące młodego mężczyzny napadającego na kobiety i kradnącego im torebki. Do pierwszego zdarzenia doszło na cmentarzu przy ul. Lipowej w Wolsztynie, do drugiego w tzw. małym parku pomiędzy ulicami Lipową, Polną i Gajewskich w Wolsztynie. Sprawcą obu okazał się ten sam mężczyzna, który w minioną środę został zatrzymany przez wolsztyńskich policjantów. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 9. Barchlin - Zderzenie na koniec sezonu motocyklowego

  Wczoraj w Barchlinie na ulicy Śmigielskiej doszło do kolizji z udziałem kierujących motorowerem i samochodem osobowym. Kierujące pojazdami były trzeźwe i szczęśliwie nie odniosły poważniejszych obrażeń. Sprawczyni kolizji ukarana została 250-złotowym mandatem.

 10. Wolsztyn - "Odblaskowy maluch"

  Wczoraj na wolsztyńskim Rynku odbyła się impreza pod nazwa "Odblaskowy maluch", której organizatorem był Urząd Miasta, Wolsztyński Dom Kultury oraz Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie. Podczas niecodziennego spotkania około czterystu uczniów klas pierwszych z gminy Wolsztyn otrzymało kamizelki odblaskowe. Specjalnym gościem wśród najmłodszych był powitany owacyjnie sierżant Pyrek - maskotka Wielkopolskiej Policji