KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Ogłoszenie - Rekrutacja 2019

  Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa wielkopolskiego w 2019 roku.

 2. Wolsztyn - Telefon do odbioru

  Z wolsztyńskimi policjantami skontaktował się mieszkaniec Wolsztyna, który poinformował, iż w rejonie ulicy Marcinkowskiego znalazł telefon komórkowy SAMSUNG. Po sprawdzeniu w bazie danych ustalono, że nie figuruje on jako utracony. O kontakt z wolsztyńską jednostką proszony jest właściciel zguby.

 3. Akcja Prędkość - Zero Tolerancji - rusza od poniedziałku

  W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Działania zostaną przeprowadzone przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, ale policyjnych kontroli można spodziewać się również na drogach lokalnych.

 4. Bezdomni - Nie przechodź obojętnie!

  Wiele z osób dotkniętych bezdomnością, pomimo świadomości zagrożenia wychłodzeniem, nie zmienia trybu życia, nie chce lub nie jest w stanie zapewnić sobie właściwej opieki i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Nie przechodźmy obojętnie obok takich osób, gdy potrzebują pomocy - apelują wolsztyńscy policjanci. Informacja przekazana służbom ratowniczym może w konkretnych okolicznościach nawet ocalić ludzkie życie.

 5. 27 Finał WOŚP - Było bezpiecznie.

  Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. W niedzielę, jak co roku na ulicach naszych miejscowości pojawili się wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Nad ich bezpieczeństwem czuwało kilkudziesięciu policjantów w patrolach zmotoryzowanych i pieszych. Tegoroczny finał, podobnie jak poprzednie minął bardzo bezpiecznie.

 6. Komorowo - Potrącenie pieszego

  O przysłowiowym szczęściu w nieszczęściu może mówić nastolatek z Komorowa. Chłopak dzięki swojemu koledze w ostatniej chwili uniknął poważnych obrażeń ciała, których mógł doznać w następstwie potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierowcę Opla Astry. Obrażenia, jakich finalnie doznał nie zagrażały jego życiu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w najbliższym czasie skierują do sądu wniosek o jego ukaranie.

 7. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie zbliżających się ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 11 stycznia 2019 r. rozpoczynają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, które potrwają do 24 lutego br.

 8. Policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

  We wtorek - 8 stycznia - policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili na drogach powiatu wolsztyńskiego działania kontrolno-prewencyjne pn. "Kaskadowy pomiar prędkości", których celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

 9. Powodowo-Kiełpiny - Kierowały promile

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę VW Golfa, który w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie przepompowni gazu. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Powodowem, a Kiełpinami w ubiegłą niedzielę. Kierowcy, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.

 10. Wypadek na drodze Stary Widzim - Wroniawy