KPP Wolsztyn

Komunikat - Akcja znakowania rowerów
Zgłoś przestępstwo lub wykroczenie
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Dokumenty Zastrzeżone

Najczęściej czytane

 1. Stan po użyciu alkoholu i stan nietrzeźwości - konsekwencje prawne

 2. Uroczysta zbiórka wolsztyńskich policjantów

  Obchody tegorocznego Święta Policji ze względu na panującą epidemię koronawirusa są szczególne. Policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie uczcili je dziś podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w sali konferencyjnej wolsztyńskiej jednostki. Podczas uroczystości wręczone zostały rozkazy mianowania na wyższy stopień Policji, a także medale i odznaczenia NSZZ Policjantów.

 3. Wolsztyn - Dzielnicowy w czasie wolnym od służby ruszył na ratunek tonącym nastolatkom

  Chwila młodzieńczej brawury i źle pojmowanej zabawy mogła przełożyć się na realną tragedię dwóch nastolatków. Dzięki dzielnicowemu wolsztyńskiej jednostki policji mł.asp. Rafałowi Wojtkowiakowi udało się zapobiec tragedii. Policjant znajdujący się poza służbą, stał się świadkiem tonięcia dwóch chłopców, którzy kilka dni temu, bezpośrednio po uroczystości zakończenia roku szkolnego wybrali się na wolsztyńską plażę.

 4. UWAGA! Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania nosa i ust

  Od 16 kwietnia (czwartek) obowiązek zasłaniania nosa i ust

 5. Wolsztyn - Dozór Policji za groźby karalne

  Prokurator Rejonowy w Wolsztynie zastosował dozór Policji wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec mieszkańca województwa zachodniopomorskiego. Zastosowanie środka zapobiegawczego było następstwem działań policjantów podjętych dwa dni wcześniej podczas zgłoszonej przez pokrzywdzonego interwencji. Wolsztynianin podejrzany o popełnienie przestępstwa musi liczyć się nawet z kilkuletnim pozbawieniem wolności.

 6. Kuźnica Zbąska - Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą

  Jak co roku u progu wakacji w ramach działań profilaktycznych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” policjanci z Grodziska Wielkopolskiego, Wolsztyna, Nowego Tomyśla spotkali się nad jeziorem Kuźnickim. Tegoroczne działania znacząco różniły się jednak od poprzednich, ponieważ z uwagi na obowiązujący stan epidemii koronawirusa mundurowi nie mogli spotkać się osobiście z dziećmi i młodzieżą. Alternatywą okazała się realizacja materiału filmowego, adresowanego do wszystkich wypoczywających nad wodą. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 7. Wolsztyn - Pożegnanie przechodzącego na emeryturę Waldemara Maciejewskiego

  Życzeniami wszelkiej pomyślności, kwiatami oraz medalem NSZZ Policjantów pożegnany dziś został przechodzący na emeryturę pracownik wolsztyńskiej komendy Pan Waldemar Maciejewski. Uroczystość pomimo ograniczeń wynikających z epidemii COVID-19 miała podniosły charakter, nie zabrakło więc chwili wzruszenia, wspomnień oraz planów na najbliższą przyszłość świeżo upieczonego emeryta.

 8. Wolsztyn - Policjanci odzyskali skradziony kajak

  W ubiegły piątek policjanci wolsztyńskiej jednostki otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży kajaka należącego do mieszkańca Wolsztyna. Mundurowi bardzo szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za kradzież i odzyskali kajak. Sprawca przyznał się do kradzieży, nie potrafił jednak wyjaśnić, dlaczego jej dokonał. Za popełnione wykroczenie został ukarany 500-złotowym mandatem.

 9. ASF - Przypominamy. Zakaz wstępu do lasu!

  W związku z panującym wirusem afrykańskiego pomoru świń ASF i wynikającym z tego zakazem wstępu do lasów przedstawiamy informację przekazaną przez Nadleśnictwo Wolsztyn. Informujemy jednocześnie, że policjanci KPP w Wolsztynie w ramach codziennych służb kontrolują ogrodzenia ograniczające migrację zwierząt pod kątem ujawniania ich ewentualnych uszkodzeń, jak również stopień respektowania zakazu wstępu do lasów.

 10. Wieleń - "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" VIDEO

  Wczoraj – 30 lipca – nad jeziorem Wieleńskim policjanci KPP w Wolsztynie wspólnie ze strażakami KP PSP z Wolsztyna, ratownikami WOPR, inspektorami PSS-E w Wolsztyna oraz kadrą Ośrodka Wypoczynkowego KROKUS z Wielenia przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Pokaz obejrzało 150 kolonistów. Prewencyjna akcja nad wodą w programie, której znalazł się również pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs wiedzy dotyczącej zdrowia spotkał się ze sporym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Policjanci zadbali również, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt jakim dysponują.