KPP Wolsztyn

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
Komunikat - Akcja znakowania rowerów
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Policjanci obchodzili swoje święto

  Święto Policji to niezwykle ważny dzień dla wszystkich osób noszących mundur tej formacji. Tegoroczne święto było szczególne z uwagi na setną rocznicę powołania Policji Państwowej. Jak zawsze był to czas awansów i nadawanych odznaczeń. Nie zabrakło też refleksji mundurowych nad wyzwaniami, jakie spotykają na swej drodze każdego dnia.

 2. Wieleń - "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" VIDEO

  Wczoraj – 30 lipca – nad jeziorem Wieleńskim policjanci KPP w Wolsztynie wspólnie ze strażakami KP PSP z Wolsztyna, ratownikami WOPR, inspektorami PSS-E w Wolsztyna oraz kadrą Ośrodka Wypoczynkowego KROKUS z Wielenia przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Pokaz obejrzało 150 kolonistów. Prewencyjna akcja nad wodą w programie, której znalazł się również pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs wiedzy dotyczącej zdrowia spotkał się ze sporym zainteresowaniem wśród jej uczestników. Policjanci zadbali również, by każdy chętny mógł zobaczyć sprzęt jakim dysponują.

 3. Wolsztyn - Policyjny ratunek

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzący działania związane z niechronionymi uczestnikami ruchu stali się świadkami sytuacji, która mogła mieć swój tragiczny finał. Do mundurowych, którzy wystawili posterunek obserwacyjny u zbiegu ulic Dworcowej i 5 Stycznia w Wolsztynie podjechała samochodem kobieta, której mąż z niewyjaśnionych przyczyn zaczął się dusić. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przetransportowali mężczyznę do szpitala, gdzie uzyskał pomoc medyczną.

 4. Karpicko - Opel poza drogą, pasażerka w szpitalu.

  Kierujący Oplem Corsa mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie w rejonie ronda Powstania Wielkopolskiego w Karpicku. W następstwie zdarzenia pasażerka auta doznała złamania ręki i stłuczenia głowy. Kierujący był trzeźwy.

 5. Wolsztyn - Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Fabrycznej

  Uwaga! W dniach od 22 lipca b.r. do 1 sierpnia b.r., zostanie zamknięty przejazd kolejowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 305 (ulice Dworcowa-Fabryczna w Wolsztynie).

 6. Wolsztyn - Oszukana metodą na BLIK-a straciła 2000 złotych

  Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą próbują wyłudzić pieniądze od swych ofiar. Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy. Uwaga! To metoda na tzw. „Blika”.

 7. Karpicko - Nie dostosował prędkości

  Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w rejonie ronda Powstania Wielkopolskiego w Karpicku. Kierujący Smartem młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Kierowca i jego trzech pasażerów trafili do szpitali w Wolsztynie i Nowym Tomyślu. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznali nastolatkowie nie zagrażały ich życiu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 8. Poznań – Wojewódzkie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

  31 lipca br. na poznańskim Placu Wolności odbyły się wojewódzkie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystym apelu uczestniczyli wielkopolscy policjanci oraz zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczyli Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Dariusz Kędziora.

 9. Powiat - Kontrole drogowe grupy "SPEED"

  Powołana Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu grupa „SPEED” powstała po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Wczoraj - 7 sierpnia - policjanci z tej właśnie grupy wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi pojawili się na drogach powiatu wolsztyńskiego.

 10. Wolsztyn - Uroczytsta zbiórka z okazji Święta Policji

  Święto Policji to szczególny dzień dla wszystkich osób noszących mundur tej formacji. Tegoroczne święto było dla wolsztyńskich stróżów prawa jak zawsze okazją do awansów i odznaczeń. Było też czasem refleksji mundurowych nad wyzwaniami, jakie spotykają na swej drodze każdego dnia.