KPP Wolsztyn

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Wolsztyn - Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę jadącego skradzionym Mercedesem

  Informacja o skradzionym na terenie Niemiec Mercedesie zapoczątkowała szereg działań podjętych wczoraj przez wolsztyńskich policjantów, które w konsekwencji zakończyły się zatrzymaniem kierującego skradzionym autem. Policjanci po kilkunastokilometrowym pościgu zatrzymali mężczyznę, którym okazał się mieszkaniec Dolnego Śląska. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia.

 2. Zbąszyń/Chobienice - Groźne w skutkach zdarzenie drogowe

  Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze pomiędzy Zbąszyniem i Chobienicami. Kierujący BWM młody mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierujący z licznymi obrażeniami trafił do wolsztyńskiego szpitala. Policjanci wszczęli w sprawie postępowanie przygotowawcze.

 3. Związkowa wycieczka do Zamku Książ w Wałbrzychu

  W dniu 21 października 2017 roku Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Wolsztynie zorganizował dla swoich członków wycieczkę do Zamku Książ w Wałbrzychu. Dopisała pagoda oraz humory związkowców. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów KWP w Poznaniu.

 4. Wolsztyn/Siedlec/Zbąszyń - Policjanci odwiedzili groby swoich kolegów

  Dziś przedstawiciele KPP w Wolsztynie odwiedzili groby swoich kolegów na cmentarzach w Wolsztynie, Siedlcu i Zbąszyniu. Na grobach zapalono znicze. Był to szczególnie cenny czas zadumy i wspomnienie o tych, którzy przed laty dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

 5. Mała Wieś - Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  Wielokrotnie, w różnego rodzaju sytuacjach usłyszeć można, że policjant jest stróżem prawa nie tylko podczas pełnionej służby. W niedzielny wieczór udowodnił to funkcjonariusz wolsztyńskiej drogówki, starszy sierżant Marcin Dudziak, który w Małej Wsi zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyźnie, któremu policjant udaremnił dalszą jazdę grozi do 2 lat więzienia.

 6. Wolsztyn - Dwa zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Świadkowie proszeni o kontakt z Policją

  Wczoraj wolsztyńscy policjanci dwukrotnie podejmowali interwencje w związku ze zdarzeniami z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poranne potrącenie rowerzysty zakończyło się jego niegroźnymi obrażeniami. Poważniejsze w skutkach okazało się drugie ze zdarzeń, w którym ranna został motorowerzystka. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze.

 7. Kaszczor/Sączkowo - Kierowcy z promilami

  Poniedziałkowy poranek i południe na drogach gminy Przemęt okazały się być czasem zatrzymań nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialnym kierowcom dalszą jazdę udaremnili pełniący tego dnia służbę policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie. Mundurowi zapobiegli konsekwencjom bezmyślności kierowcy ciągnika rolniczego i ciężarowego Stara, którym teraz grozi nawet kilkuletnie pozbawienie wolności.

 8. Poznań - Awanse i odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej wielkopolscy policjanci i pracownicy policji otrzymali awanse, odznaczenia i wyróżnienia. W uroczystej zbiórce zorganizowanej na terenach MTP w Poznaniu uczestniczył insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski oraz wielu zaproszonych gości. Wśród uhonorowanych policjantów znaleźli się również przedstawiciele KPP w Wolsztynie.

 9. Obra - "Nietrzeźwa" kolizja

  Feralnie zakończyła się dla kierowcy Volkswagena spod Poznania jazda ulicami Obry. W minioną sobotę mężczyzna próbując uniknąć kolizji z ciągnikiem rolniczym wjechał do rowu. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci, kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy.

 10. Żodyń - Policjanci zabezpieczyli skradzioną w Niemczech naczepę

  Policjanci WRD podczas służby pełnionej w Żodyniu zwrócili uwagę na zaparkowaną tam od pewnego czasu naczepę. Ponieważ od kilku dni w jej pobliżu nie zauważyli żadnego ciągnika siodłowego postanowili sprawdzić kto jest jej właścicielem. Jak się okazało naczepa została skradziona na terenie Niemiec.