KPP Wolsztyn

Komunikat - Akcja znakowania rowerów
Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Głuchoniemi
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Dokumenty Zastrzeżone

Najczęściej czytane

 1. Solec/Wolsztyn - Tymczasowy areszt dla domowego agresora

  Dziś – w poniedziałek 23 grudnia – Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego mieszkańca Solca, który groził swoim rodzicom pozbawieniem życia. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Alkohol i narkotyki za kierownicą

  Ostatniego dnia minionego roku i pierwszego dnia nowego roku wolsztyńscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób, które nie powinny decydować się na jazdę swoimi pojazdami. W organizmach nieodpowiedzialnych kierowców znajdował się alkohol i narkotyki. W obu przypadkach wszczęte zostały postępowania przygotowawcze.

 3. Adamowo - Policjanci zabezpieczyli skradziony pojazd.

  Policjanci KPP w Wolsztynie zabezpieczyli skradziony z terenu budowy w Adamowie pojazd - ładowarkę JCB koloru żółtego. Pojazd udało się odzyskać dzięki informacji przekazanej mundurowym po apelu z prośbą o pomoc przekazanym m.in. na stronie internetowej KPP w Wolsztynie oraz na portalu Wolsztyn 112. Informację o ładowarce przekazała administratorom Wolsztyn112 internautka, która zauważyła go podczas spaceru. Policjanci dziękują za okazaną pomoc, bo dzięki niej pojazd wrócił do swego właściciela. W sprawie nadal prowadzone są czynności których celem jest ustalenie sprawcy kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

 4. Wolsztyn - Roczna odprawa służbowa

  Dziś w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie kierownictwo wolsztyńskiej jednostki podsumowało wyniki zeszłorocznej pracy. W odprawie uczestniczył między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, oraz przedstawiciele samorządów lokalnych i instytucji na co dzień współpracujących z Policją. Spotkanie było też okazją to określenia planów na bieżący rok.

 5. Kębłowo/Jażyniec - Nocne zdarzenia drogowe. Uwaga piesi!

  Okres przedświąteczny i towarzyszący wielu z nas pośpiech, to dla policjantów czas wzmożonych działań. Szczególnie widoczni w tym czasie są policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach. Niestety mimo apeli policjantów o ostrożną jazdę w ostatnim czasie na naszych drogach doszło do kilku zdarzeń, których następstwem były obrażenia uczestniczących w nich osób. Mundurowi w tym trudnym dla uczestników ruchu czasie szczególną uwagę zwracają na pieszych znajdujących się na oznakowanych przejściach.

 6. ASF - Przypominamy. Zakaz wstępu do lasu!

  W związku z panującym wirusem afrykańskiego pomoru świń ASF i wynikającym z tego zakazem wstępu do lasów przedstawiamy informację przekazaną przez Nadleśnictwo Wolsztyn. Informujemy jednocześnie, że policjanci KPP w Wolsztynie w ramach codziennych służb kontrolują ogrodzenia ograniczające migrację zwierząt pod kątem ujawniania ich ewentualnych uszkodzeń, jak również stopień respektowania zakazu wstępu do lasów.

 7. Uwaga na fajerwerki

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 8. Życzenia - Boże Narodzenie 2019

 9. Wolsztyn - Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu

  Wczoraj w godzinach popołudniowych na ul. 5 Stycznia i Fabrycznej w Wolsztynie doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W pierwszym - na szczęście niegroźnie - ucierpiała rowerzystka, w drugim doszło do potrącenia kobiety znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych. Do tego zdarzenia doprowadził kierujący motorowerem mężczyzna, który - jak wynika ze wstępnych ustaleń – nie zastosował się do nadawanego w tym czasie czerwonego sygnału dla kierujących. Oboje uczestnicy z obrażeniami ciała trafili do wolsztyńskiego szpitala.

 10. Obra - Policyjna wigilia

  Dziś w klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Obrze policjanci i pracownicy KPP w Wolsztynie oraz zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole. Wigilijne spotkania w murach gościnnego klasztoru stały się tradycją i od lat gromadzą w tym szczególnym czasie policjantów oraz ich gości. Nie inaczej było w dzisiejsze grudniowe popołudnie.