Aktualności

Internetowy serwis edukacyjno-informacyjny Wielkopolskiej Policji nie tylko dla dzieci

Data publikacji 18.03.2021

W ramach projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji" została uruchomiona platforma Sierżanta Pyrka. Jest to strona internetowa dedykowana uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty lub innych placówek współpracujących na co dzień z policją, opartą na wizerunku maskotki – Sierżanta Pyrka.

Portal ma charakter prewencyjny, mający na celu szerzenie edukacyjnych treści dotyczących bezpieczeństwa oraz dzięki wbudowanym funkcjom umożliwia zapisywanie się na konferencje, umawianie działań profilaktycznych, czy też wizyt policjanta w stroju Sierżanta Pyrka w placówkach.

Portal jest dostosowany do percepcji jego najmłodszych użytkowników i kierowany jest do dzieci w wieku od 5-10 lat. Zawiera elementy rozrywkowe, takie jak tematyczne quizy, gry, moduły do kreacji kartek okolicznościowych itp. Ma za zadanie edukować zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa oraz potencjalnych zagrożeń.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony

www.pyrek.pl

  • Plakat akcji E-USŁUGI WIELKOPOLSKIEJ POLICJI. Akcja dotyczy platform: Pyrek, Wiberoo i Servato. Kolorystyka plakatu biało-niebieska. W górnej części widoczna gwiazda Policji, laptop, tablet i smartfon. W dolnej części logotypy poszczególnych programów oraz podmiotów je finansujących: Fundusze Europejskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Unia Europejska.
    Internetowy serwis edukacyjno-informacyjny Wielkopolskiej Policji nie tylko dla dzieci