Sączkowo - Śmierć za kierownicą - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Sączkowo - Śmierć za kierownicą

Data publikacji 10.03.2021

Dziś przed południem w Sączkowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego Oplem mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna pomimo podjętej reanimacji zmarł. Obecna na miejscu prokurator zadecydowała o zabezpieczeniu ciała do badań sekcyjnych.

10.03.2021 r. ok.godz. 11:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Sączkowie. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po dotarciu na miejsce ustalili, że kierujący Oplem Meriva 61-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu, a nastepnie uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna pomimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarł.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, którzy przeprowadzili jego oględziny oraz wspólnie ze strażakami kierowali wahadłowo ruchem. Czynności nadzorowane były przez obecnych na miejscu Prokuratora Rejonowego w Wolsztynie oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego wolsztyńskiej jednostki policji. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. W sprawie wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.

  • Na pierwszym planie widocznie uszkodzony przód samochodu, który uderzył w słup linii energetycznej, obok niego lustro poprawiające widoczność na skrzyżowaniu. Na drugim planie policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia.
    Sączkowo - Śmierć za kierownicą