Aktualności

Wolsztyn/Kębłowo-Świętno - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu

Data publikacji 22.02.2021

Niebezpieczny weekend na drogach naszego powiatu odnotowali wolsztyńscy policjanci. W sobotę na tzw. „małej obwodnicy” doszło do dachowania Audi A3, natomiast w niedzielę pomiędzy Kębłowem i Świętnem miał miejsce wypadek, w którym uczestniczyli kierujący samochodem osobowym i motocyklem. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i ostrożność za kierownicą.

20.02.2021 r. ok.godz. 19:30 na ul. Inwestycyjnej w Wolsztynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego Audi A3 31-letniego mieszkańca Przemętu. Mężczyzna, w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Finalnie rozpędzone auto uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji i dachowało. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdu mężczyzna szczęśliwie nie doznał obrażeń zagrażających życiu.  Jak wykazało badanie był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarany został 500-złotowym mandatem.

21.02.2021 r. - w niedzielę - około godziny 15:30 na drodze pomiędzy Kębłowem a Świętnem doszło do wypadku, w którym uczestniczyli kierujący Fordem Mondeo oraz motocyklista. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że autem kierował 63-letni mieszkaniec Wolsztyna, natomiast drugim uczestnikiem zdarzenia był 26-letni mieszkaniec Starej Dąbrowy kierujący motocyklem Yamaha.

Do zdarzenia doszło w sytuacji, gdy kierujący Fordem podjął manewr skrętu w lewo do pobliskiej posesji, natomiast motocyklista rozpoczął jego wyprzedzanie. W następstwie tego doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała, m.in. z urazem czaszkowym-mózgowym oraz urazami wielonarządowymi został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Nowej Soli.

Na miejscu pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził i jego oględziny.

Policjanci kierowali ruchem przywracając pełną przejezdność drogi około 19:00. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w ramach którego ustalane będą wszelkie okoliczności i przyczyna wypadku.

22.02.2021 r. na podstawie informacji przekazanej przez Prokuraturę Rejonową w Wolsztynie ustalono, że 26-letni motocyklista niestety zmarł. W sprawie wszczęte zostało śledztwo prokuratorskie. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i ostrożność za kierownicą !

 • Sceneria nocna, widoczne niebieskie światła błyskowe. Ulica miasta. Na pierwszym planie radiowóz oznakowany Policji oraz wóz strażacki. W tle samochód po tzw. dachowaniu
  Wolsztyn - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu
 • Sceneria nocna, widoczne niebieskie światła błyskowe. Ulica miasta. Karetka pogotowia, a obok niej strażacy. Na pierwszym planie rozbity samochód wokół którego rozrzuconych jest wiele trudnych do identyfikacji przedmiotów.
  Wolsztyn - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu
 • Sceneria nocna, widoczne niebieskie światła błyskowe. Ulica miasta. Widoczni strażacy i fragment uszkodzonego w zdarzeniu ogrodzenia
  Wolsztyn - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu
 • Sceneria dzienna. Droga. Na pierwszym planie rozbity motocykl leżący na jezdni, nieopodal karetka pogotowia, za nią radiowóz policji. Na poboczu oraz pobliskim polu kilkuosobowa grupa ludzi. Na jezdni widoczny cień policjanta wykonującego zdjęcie
  Kębłowo-Świętno - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu
 • Miejsce lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obok śmigłowca obsada ratowników medycznych podczas akcji
  Kębłowo-Świętno - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu
 • Zbliżenie na uszkodzonego w wyniku uderzenia Forda Mondeo. Lewe tylne koło pojazdu urwane, a karoseria tylnej części pojazdu wgnieciona do jego wnętrza.
  Kębłowo-Świętno - Niebezpieczne zdarzenia na drogach naszego powiatu