Mochy/Kaszczor - Kolejne narkotykowe zatrzymania - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Mochy/Kaszczor - Kolejne narkotykowe zatrzymania

Data publikacji 11.02.2021

Kolejny raz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Przemęcie wyeliminowali z ruchu kierowców znajdujących się pod wpływem narkotyków. Po ubiegłotygodniowych kontrolach, kiedy mundurowi zatrzymali dwóch kierujących samochodami osobowymi, w miniony wtorek i środę zatrzymali kolejnych dwoje kierujących. Dodatkowo, pasażer jednego z aut okazał się osobą poszukiwaną o odbycia kary pozbawienia wolności.

9 i 10 lutego policjanci Posterunku Policji z Przemętu podczas pełnionych na terenie Moch i Kaszczoru służb patrolowych zatrzymali kierujących Audi A3 i Mazdą 323, którzy, jak wykazały późniejsze badania znajdowali się pod wpływem narkotyków.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Mochach, we wtorek tuż przed północą. Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec tej miejscowości. Podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny, którego ten nie potrafił wytłumaczyć. Finalnie, podczas rozmowy mężczyzna przyznał, że wcześniej palił marihuanę. Policjanci przewieźli go do szpitala w Wolsztynie, gdzie przeprowadzono stosowne badanie. Potwierdziło ono obecność marihuany i amfetaminy w organizmie mężczyzny. Dwudziestodwulatkowi zatrzymano prawo jazdy, a w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Jego finałem może być dla mężczyzny nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Następnego dnia – w środę 10 lutego – w Kaszczorze policjanci zatrzymali do kontroli kierującą Mazdą 19-letnią mieszkankę Przemętu. W trakcie kontroli uwagę mundurowych zwrócił pasażer, który wsunął pod fotel, na którym siedział niewielkich rozmiarów pakunek. Policjanci wezwali mężczyznę do jego wydania. Jak się okazało wewnątrz opakowania znajdowało się około 30 gramów suszu roślinnego. Po zbadaniu go narkotesterem ustalono, że jest to marihuana. W związku z poczynionymi ustaleniami policjanci przeprowadzili przeszukanie samochodu i mężczyzny. W jego efekcie, w znaleźli woreczek strunowy z kilkoma gramami amfetaminy. Równolegle mężczyzna, którym po wylegitymowaniu okazał się 23-letni mieszkaniec Kaszczoru został sprawdzony w policyjnym systemie informatycznym. Czynność ta pozwoliła na ustalenie, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja z jego udziałem. W styczniu tego roku mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany, jaką miał przy sobie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Kierująca i jej pasażer zostali doprowadzeni do KPP w Wolsztynie. Dodatkowo kobietę poddano badaniu w wolsztyńskim szpitalu. Badanie wskazało na obecność w jej organizmie amfetaminy. Nastolatce pobrano krew do dalszych badań i zatrzymano prawo jazdy. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków, mężczyzna za ich posiadanie. Karą w tym przypadku może być odpowiednio dwa i trzy lata pozbawienia wolności.

Dzięki działaniom podjętym przez przemęckich policjantów, dwojgu stwarzającym realne zagrożenie kierowcom zakazano dalszej jazdy. Niebezpieczeństwo, jakie swą obecnością powodowali na drodze było realne i dotyczyło ich samych, jak również innych uczestników ruchu. W zależności od wyników badań krwi sąd najprawdopodobniej zatrzyma im uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dwojgu nieodpowiedzialnym kierowcom pozostaje teraz wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i nie powtórzyć swych zachowań w przyszłości.

 • Ośnieżona ulica, dom jednorodzinny w tle. Widok na radiowóz oznakowany od tyłu pojazdu. Przed radiowozem stoi policjant, samochód osobowy i kierująca nim kobieta zatrzymana do kontroli.
  Kolejne narkotykowe zatrzymania
 • Zbliżenie na woreczek foliowy i znajdującą się w nim marihuanę - susz roślinny w kolorze zielonym.
  Kolejne narkotykowe zatrzymania
 • Sceneria nocna. Na zaśnieżonym podłożu stoi samochód osobowy koloru srebrnego, za nim radiowóz oznakowany nadający sygnały świetlne. Widoczne światła radiowozu i napis POLICJA na górnej belce
  Kolejne narkotykowe zatrzymania
 • Zbliżenie na zabezpieczone narkotyki leżące na stole. Susz roślinny koloru zielonego w folii aluminiowej oraz białe kryształki w woreczku strunowym. Niewielkie ilości narkotyków.
  Kolejne narkotykowe zatrzymania