Aktualności

Kaszczor/Przemęt - Narkotyki w organizmach kierowców Volkswagena i Mercedesa

Data publikacji 08.02.2021

Podczas minionego weekendu policjanci pełniący służbę patrolową na terenie gminy Przemęt dwukrotnie interweniowali wobec kierujących, którzy jak się okazało znajdowali się pod wpływem narkotyków. W obu przypadkach kierowcom udaremniono dalszą jazdę, eliminując w ten sposób realne zagrożenie dla nich samych oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Wszczęte postępowania zaskutkować mogą nawet dwuletnim pozbawieniem wolności nieodpowiedzialnych kierowców.

06.02.2021 r. ok.godz. 21:30 na ul. Cysterskiej w Kaszczorze policjanci z Posterunku Policji w Przemęcie zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem Passatem 31-letniego mieszkańca tej miejscowości. Zachowanie mężczyzny już na początku rozmowy z policjantami wskazywało wyraźnie na jego zdenerwowanie.

Pierwszy z dwóch powodów takiego stanu rzeczy wyjaśnił się w chwili, gdy mundurowi poprosili go o okazanie prawa jazdy. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Stało się to podstawą do zakazania mu dalszej jazdy.

Nerwowe zachowanie kierowcy skłoniło policjantów również do sprawdzenia ewentualnej obecności w jego organizmie zabronionych substancji. Po przetransportowaniu go do szpitala na podstawie badań moczu ustalono, że w jego organizmie znajduje się amfetamina i metaamfetamina.

W związku z uzyskanym wynikiem, do badań pobrano również krew mężczyzny.

07.02.2021 r. ok.godz. 11:30 na ul. Jeziornej w Przemęcie policjanci miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę poruszającego się Mercedesem Sprinterem. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 32-letni mieszkaniec Przemętu.

Podczas kontroli policjanci zwrócili uwagę na nieadekwatne do sytuacji zachowanie kierowcy, który z każdą chwilą stawał cię coraz bardziej nerwowy. Mundurowi postanowili przeszukać mężczyznę oraz jego pojazd i ustalić w ten sposób, czy jest w osiadaniu przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub mogących posłużyć do jego popełnienia.

Podczas podjętych czynności w kieszeni kurtki policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz zwitek wykonany z folii aluminiowej z suszem roślinnym wewnątrz.

Mężczyzna został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie na podstawie badania moczu ustalono, że w jego organizmie znajduje się amfetamina, metaamfetamina i marihuana.  Za jazdę pod wpływem narkotyków policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

W obu przypadkach wszczęte zostały postępowanie przygotowawcze, których materiały przekazane zostaną do Sądu Rejonowego w Wolsztynie. Kierujący Volkswagenem mężczyzna odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków oraz bez wymaganych uprawnień. Kierowca Mercedesa stanie pod zarzutem posiadania narkotyków oraz jazdy pod ich wpływem. Sankcją za popełnione przestępstwa może być nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

  • Samochód - Volkswagen Passat w wersji kombi koloru czarnego, którym poruszał się mężczyzna znajdujący się pod wpływem narkotyków.
    Narkotyki w organizmach kierowców Volkswagena i Mercedesa