Siedlec - Nowy radiowóz dla siedleckich policjantów - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Siedlec - Nowy radiowóz dla siedleckich policjantów

Data publikacji 14.01.2021

Dziś - 14 stycznia - w Posterunku Policji w Siedlcu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu oznakowanego, którego do codziennych służb wykorzystywać będą tamtejsi funkcjonariusze. Auto zostało zakupione w ramach Funduszu Wsparcia Policji z wykorzystaniem środków budżetu państwa oraz Powiatu Wolsztyńskiego i Gminy Siedlec.

14.01.2021 r. przed siedzibą siedleckich policjantów odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu oznakowanego. Nowy nabytek policjantów z Siedlca to KIA CEED napędzana 145 konnym silnikiem benzynowym.

Auto zostało zakupione w ramach Funduszu Wsparcia Policji z wykorzystaniem środków z budżetu państwa oraz Powiatu Wolsztyńskiego i Gminy Siedlec. Samorządy sfinansowały 50% wartości auta, czym wymiernie przyczyniły się do jego zakupu.

Symbolicznego przekazania kluczyków, które odebrał Kierownik Posterunku w Siedlcu asp.sztab. Tadeusz Tomys dokonali Starosta Wolsztyński Pan Jacek Skrobisz oraz Wójt Gminy Siedlec Pan Jacek Kolesiński.

Gospodarz uroczystości - Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie insp. Robert Bekier podziękował samorządowcom za współsfinansowanie zakupu radiowozu, wyraził też przekonanie, że znacząco wpłynie on na jakość codziennej służby oraz przyczyni się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy.

Nowy radiowóz już jutro wyjedzie na drogi gminy Siedlec.

  • Radiowóz oznakowany Kia Ceed zakupiony w ramach Funduszu Wsparcia Policji. Obok radiowozu Starosta Wolsztyński, Wójt Gminy Siedlec, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie oraz Kierownik Posterunku Policji w Siedlcu.
    Siedlec - Nowy radiowóz dla siedleckich policjantów