Wolsztyn/Leszno - Policjanci-ozdrowieńcy oddali osocze - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn/Leszno - Policjanci-ozdrowieńcy oddali osocze

Data publikacji 30.12.2020

Policjanci wolsztyńskiej drogówki, którzy wygrali walkę z koronawirusem, oddali dziś osocze, aby wesprzeć tych, którzy walczą o swe zdrowie, a niekiedy nawet życie. Decyzja o oddaniu życiodajnego płynu – jak stwierdzili sami – była dla nich oczywista. Dzięki temu szanse na wyzdrowienie będzie miało nawet sześciu chorych.

Dziś – 30 grudnia – w leszczyńskim Oddziale Terenowym RCKiK, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie, będący ozdrowieńcami COVID-19 oddali osocze, wykorzystywane przy leczeniu chorych, których organizm nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał.

Towarzysząca nam pandemia, od wielu miesięcy wywołuje konsekwencje wpływające na zdrowie i życie milionów ludzi. Równolegle, wiele osób odczuwa potrzebę niesienia pomocy zakażonym. Takiej właśnie pomocy, jako osoby, które przeszły walkę z koronawirusem i spełniają kryteria kwalifikacji dla dawców krwi postanowili udzielić sierż.sztab. Michał Hałuszczak i sierż.sztab. Marcin Dudziak.

Policjanci wolsztyńskiej drogówki nie wahali się nawet przez chwilę podejmując decyzję o oddaniu osocza. Przyświecało im – jak sami wskazali – motto „Pomagamy i chronimy”, które w dobie pandemii nabiera nowego, dużo szerszego znaczenia, a jednocześnie zwyczajna troska o chorych, którzy dziś zmagają się z tą chorobą.

Pobranie trwało kilkadziesiąt minut i było bezbolesne. Każdy z policjantów oddał po 730 ml osocza zawierającego przeciwciała, które wspomogą leczenie nawet sześciu chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

  • Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas oddawania osocza
    Wolsztyn/Leszno - Policjanci-ozdrowieńcy oddali osocze