Aktualności

Wolsztyn - Policjanci poszukują fałszywej pielęgniarki, która okradła staruszkę

Data publikacji 29.12.2020

Dziś w godzinach południowych kobieta podająca się za pielęgniarkę, wykorzystując nieuwagę starszej kobiety dokonała kradzieży pieniędzy. Wszystko zaczęło się chwilę wcześniej przed jednym z bloków przy ulicy Kusocińskiego w Wolsztynie, gdy seniorka została zaczepiona przez fałszywą pielęgniarkę. Niestety finałem spotkania i późniejszego zaproszenia kobiety do mieszkania była kradzież 6 tysięcy złotych. Policjanci poszukują oszustki, a do seniorów apelują o ostrożność.

29.12.2020 r. ok.godz. 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymał informację o kradzieży pieniędzy popełnionej na szkodę 88-letniej mieszkanki Wolsztyna. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego.

Policjanci na podstawie relacji wolsztynianki ustalili, że w czasie, gdy wyszła wyrzucić śmieci została zaczepiona przez kobietę podającą się za jej pielęgniarkę. Seniorka nie mogła rozpoznać kobiety, ponieważ ta miała założoną na twarz maseczkę. Wymieniła, więc jej imię i nazwisko. Kobieta potwierdziła, że tak właśnie się nazywa i zaproponowała, że pójdzie razem z seniorką do jej mieszkania, aby w spokoju porozmawiać oraz przekazać przygotowaną dla niej paczkę i pieniądze. Seniorka niestety zgodziła się na tą propozycję.

W mieszkaniu pielęgniarka przeprowadziła wywiad, przekazała też 350 złotych, informując jednocześnie, że drugą część pieniędzy otrzyma na początku stycznia podczas wizyty lekarskiej.

W trakcie wizyty fałszywa pielęgniarka sprowokowała kilka sytuacji, w których kobieta wychodziła do innego pokoju lub do kuchni.

W pewnym momencie powiedziała, że mogą razem wyjść po przygotowaną dla niej paczkę. Po drodze pielęgniarka poprosiła starszą kobietę, aby ta usiadła na ławce i  zaczekała, a ona przyniesie paczkę z samochodu.

Po kilkunastu minutach, gdy pielęgniarka nie wracała na miejsce, seniorka zorientowała się, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustki. Po powrocie do mieszkania okazało się, że niestety jej przeczucia były słuszne. Z mieszkania zginęły jej pieniądze w kwocie 6000 złotych, a także 350 złotych, które oszustka pozostawiła na komodzie, jako pierwszą część pomocy finansowej.

Policjanci poszukują kobiety w wieku około 50 lat i wzrostu 160 cm, ubranej w czarną pikowaną kurtkę oraz czarną czapkę. Za popełnionę przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu osób nieznajomych i w żadnym wypadku nie  przechowywać w mieszkaniach dużych kwot pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.