Wolsztyn - Aby święta były weselsze - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Aby święta były weselsze

Data publikacji 22.12.2020

Informacja o niewidzianym od kilku dni samotnym sąsiedzie zapoczątkowała sekwencję zdarzeń, której finał pomimo pierwotnych obaw okazał się bardzo szczęśliwy. Wszystko to za sprawą dzielnicowego sierżanta sztabowego Marcina Mazura i Pani Małgorzaty Weiss, na co dzień pracownika wolsztyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzięki dwójce osób o wielkim sercu, święta samotnego mężczyzny z pewnością będą trochę weselsze.

W minionym tygodniu jedna z mieszkanek ul. Bohaterów Bielnika w Wolsztynie skontaktowała się z dzielnicowym sierż.sztab. Marcinem Mazurem informując go o tym, że od kilku dni nie widziała swego sąsiada, który mieszka samotnie i ma trudności w poruszaniu się. Kobieta obawiała się, że mężczyźnie mogło stać się coś złego.

Dzielnicowy bezpośrednio po zakończonej rozmowie telefonicznej postanowił sprawdzić, co dzieje się z mężczyzną i w razie potrzeby podjąć stosowne działania. Policjant po dotarciu na miejsce zastał zamknięte drzwi domu, a pukanie do nich nie przynosiło rezultatu. Po chwili, przez okno jednego z pomieszczeń dzielnicowy dostrzegł sylwetkę mężczyzny. Zaczął pukać do okna. Na ten odgłos domownik podszedł do wejścia i otworzył drzwi.

Okazało się, że 66-letni mężczyzna jest cały i zdrowy i jak sam powiedział na tą chwilę nie potrzebuje pomocy. Podczas rozmowy z dzielnicowym zdradził jednak, że byłby szczęśliwy, gdyby mógł liczyć na pomoc w zapewnieniu artykułów spożywczych na zbliżające się święta.

Dzielnicowy obiecał pomoc i skontaktował się w tej sprawie z pracownikiem wolsztyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Małgorzatą Weiss.

Wsparcie instytucjonalne okazało się w tej konkretnej sytuacji trudne do zrealizowania, jednak mimo tego decyzja o udzieleniu pomocy mężczyźnie zapadła niemal natychmiast. Przedstawicielka OPS i policjant postanowili sami, wspólnie zakupić produkty potrzebne do przyrządzenia kolacji wigilijnej i przekazać je mężczyźnie.

Poczynione zakupy w minioną niedzielę trafiły do ich odbiorcy. Mężczyzna pojawił się w drzwiach domu i pomimo tego, że dotarł tam niemałym wysiłkiem, pomagając sobie tzw. „balkonikiem” odebrał przygotowaną dla niego paczkę z nieskrywanym wzruszeniem i radością.

Za kilka dni nadejdą wyczekiwane przez wielu święta. Dzięki dwójce osób o wielkim sercu, święta samotnego wolsztynianina z pewnością będą łatwiejsze do przygotowania i z pewnością weselsze.

  • Pracownica OPS w Wolsztynie i dzielnicowy niosą paczkę z żywnością dla mieszkańca ul. Bohaterów Bielnika
  • Pracownica OPS w Wolsztynie i dzielnicowy niosą paczkę z żywnością dla mieszkańca ul. Bohaterów Bielnika
    Wolsztyn - Aby święta były weselsze
  • Pracownica OPS w Wolsztynie i dzielnicowy niosą paczkę z żywnością dla mieszkańca ul. Bohaterów Bielnika
    Wolsztyn - Aby święta były weselsze