Mochy - Internetowe oszustwo - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Mochy - Internetowe oszustwo

Data publikacji 14.12.2020

Mieszkaniec Moch padł ofiarą internetowego oszusta. Wpłacając pieniądze za konsolę do gier, której ofertę sprzedaży wyszukał na portalu aukcyjnym stracił niemal 500 złotych. Oszust, którego szuka policja, za czyn, którego się dopuścił może zostać ukarany nawet ośmioletnim pozbawieniem wolności

11.12.2020 r. mieszkaniec Moch złożył  zawiadomienie o oszustwie internetowym. Jak ustalono mężczyzna kilka dni wcześniej znalazł na aukcji internetowej ofertę sprzedaży konsoli do gier. Skontaktował się ze sprzedającym i ustalił formę sfinalizowania transakcji. Zgodnie z poczynionymi ustaleniami mężczyzna miał zapłacić „za pobraniem” 499 złotych w paczkomacie.

Po dwóch dniach paczka została dostarczona do wskazanego paczkomatu. Mężczyzna posługując się usługą BLIK zapłacił żądaną kwotę i odebrał przesyłkę. Po dotarciu do domu i otwarciu paczki okazało się, że  wewnątrz zamiast konsoli znajdowały się … gazety.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, a kara, z jaką musi liczyć się sprawca oszustwa to nawet 8 lat więzienia.  

Policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności do osób, które nabywają za pośrednictwem Internetu różnego rodzaju dobra. W takich sytuacjach ostrożność - nawet, gdy wydaje się przesadna - może uchronić nas przed mniejszymi i większymi stratami.