Wolsztyn - TIR zablokował centrum miasta - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - TIR zablokował centrum miasta

Data publikacji 03.11.2020

W ostatnim czasie wolsztyńscy policjanci trzykrotnie podejmowali interwencje wobec kierowców pojazdów ciężarowych, którzy polegając na wskazaniach nawigacji, a jednocześnie ignorując znaki drogowe wjeżdżali do ścisłego centrum miasta. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach wieczornych. Kierujący Volvo mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem.

02.11.2020 r. ok.godz. 19:00 policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani przez dyżurnego na ul. Kościelną w Wolsztynie, gdzie według przekazanego zgłoszenia miał się znajdować  blokujący przejazd pojazd ciężarowy.

Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono kierujący ciężarowym Volvo 54-letni mieszkaniec Płocka wbrew zakazowi wjechał do ścisłego centrum miasta i nie mogąc przejechać dalej zatrzymał się na ulicy Kościelnej.

Podczas podjętych samodzielnie prób przejechania ulicy nieprzystosowanej do ruchu tego typu pojazdów uszkodził znajdujący się w okolicy kościoła stojak rowerowy oraz słupki oddzielające chodnik od jezdni.  

Mieszkaniec Płocka tłumaczył policjantom, że kierował się wskazaniami nawigacji i nie zwrócił uwagi na znaki zakazujące wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Mundurowi umożliwili kierowcy wydostanie się z opresji prowadząc go przez Rynek, oraz ulice Poznańską i Drzymały w kierunku Poznania. Mężczyzna nie uniknął jednak odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych.

  • Ciągnik siodłowy marki Volvo z naczepą utknął na wąskiej ulicy. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego umożliwia kierowcy wyjazd w kierunku Rynku i ulicy Poznańskiej.
    Wolsztyn - TIR zablokował centrum miasta