Chobienice-Wojciechowo - Śmiertelne potrącenie - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Chobienice-Wojciechowo - Śmiertelne potrącenie

Data publikacji 18.10.2020

Tragedią zakończyło się zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj – w sobotę 17 października – na drodze Chobienice - Wojciechowo. Kierujący BMW młody mężczyzna spowodował wypadek, w którym zginęła rowerzystka. Badanie kierowcy samochodu wykazało, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

17.10.2010 ok.godz. 14:00 na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy Chobienicami i Wojciechowem kierujący BMW 27-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego uderzył w jadącą w tym samym kierunku 50-letnią rowerzystkę.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem mężczyzna doprowadził do potrącenia rowerzystki tuż po zakończonym manewrze wyprzedzania innego pojazdu. Kierowca rozpędzonego auta wracając na swój pas ruchu najpierw uderzył w cyklistkę, a następnie w przydrożne drzewo. Kobieta pomimo podjętej reanimacji zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i poddali go badaniu alkotestem, które wykazało 0,60 mg/l, czyli 1,26 promila alkoholu w organizmie. Miejsce zdarzenia został zabezpieczone przez policjantów, którzy przeprowadzili jego oględziny. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. Jakub Mazurek/Wolsztyn112.Info

  • Policjanci podczas doprowadzenia zatrzymanego mężczyzny do radiowozu.
    Śmiertelne potrącenie
  • Miejsce śmiertelnego potrącenia. Na pierwszym planie wóz strażacki, w oddali rozbity samochód, rower i drzewo.
    Śmiertelne potrącenie