Wolsztyn - Oszust wyłudził od seniorki niemal 6000 złotych - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Oszust wyłudził od seniorki niemal 6000 złotych

Data publikacji 13.10.2020

Straty sięgające kilku tysięcy złotych stały się efektem odwiedzin oszusta, który podawał się za ubezpieczyciela. Nieznanego mężczyznę do swego mieszkania wpuściła 93-letnia wolsztynianka. Niestety, gdy zorientowała się, jakie były intencje niespodziewanego gościa na bezpośrednią interwencję było już za późno. Policjanci szukają oszusta, któremu grozi nawet 8 lat więzienia.

12.10.2020 r. w godzinach przedpołudniowych do drzwi mieszkania bloku przy ulicy Słowackiego w Wolsztynie zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Nieznajomy wszedł do środka i w trakcie rozmowy zaproponował właścicielce mieszkania zawarcie ubezpieczenia, które zostanie wypłacone rodzinie w przypadku jej śmierci.

Domowniczka – 93-letna kobieta – zgodziła się i przekazała mężczyźnie swój dowód osobisty oraz legitymację emeryta, potrzebne do sporządzenia stosownej dokumentacji. Po wypełnieniu odpowiednich formularzy mężczyzna poprosił o przekazanie pieniędzy, jakie kobieta ma w domu. Seniorka nie podejrzewając podstępu przekazała nieznajomemu około 6000 złotych. Oszust zabrał je, poinformował kobietę, że za kilka dni otrzyma pocztą dokumenty ubezpieczenia i wyszedł z mieszkania.

Po pewnym czasie seniorka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta i powiadomiła o tym swoją córkę. 

Policjanci wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Poszukiwany przez nich oszust, to mężczyzna w wieku ok. 50 - 60 lat, ubrany w ciemną odzież. Za popełnione przestępstwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do seniorów, aby pod żadnym pozorem nie zapraszać obcych osób do mieszkania. Takie niespodziewane wizyty kończą się bowiem popełnieniem przestępstwa, a ofiarami oszustów najczęściej padają osoby starsze.