Wolsztyn - Zarzut za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KPP Wolsztyn

Aktualności

Wolsztyn - Zarzut za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 12.10.2020

W piątkowe popołudnie decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec mieszkańca Berzyny zastosowano tymczasowe aresztowanie w związku z postawionym mu zarzutem usiłowania zabójstwa innego mężczyzny. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej na ulicy Fabrycznej w Wolsztynie, kiedy mężczyzna dotkliwie pobił znanego mu 71-latka powodując u niego liczne obrażenia ciała, w tym złamania kości czaszki. Zatrzymany niespełna dwie godziny później przez policjantów agresor w przeszłości karany był za podobne przestępstwo. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

09.10.2020 r. Sąd Rejonowy w Wolsztynie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 27-letniego mieszkańca Berzyny, w związku z zarzutem usiłowania zabójstwa 71-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, do którego doszło dzień wcześniej na ulicy Fabrycznej w Wolsztynie.

Napadnięty mężczyzna salwując się ucieczką znalazł schronienie w Parowozowni. Stąd do policjantów dotarła informacja o zdarzeniu. Po krótkiej rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że do ataku doszło, gdy jechał rowerem. Znany mu dwudziestosiedmiolatek brutalnie i bez wyraźnego powodu zaatakował go, zrzucił z roweru i grożąc pozbawieniem życia usiłował zadać mu ciosy nożem. Leżącego na ziemi mężczyznę uderzał ponadto pięściami oraz kopał powodując u niego między innymi obrażenia w postaci złamania kości czaszki i twarzoczaszki oraz urazy klatki piersiowej.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania znanego im młodego mężczyzny. Agresor został zatrzymany niespełna dwie godziny później w swoim mieszkaniu. Był nietrzeźwy, a przeprowadzone pod tym kątem badanie wykazało 0,88 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania nie przyznał się do winy, jednak materiał zgromadzony w tej sprawie przez policjantów nie pozostawiał wątpliwości, co do jego udziału w zdarzeniu. Podobnego zdania był sąd, który na wniosek prokuratury zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Z uwagi na fakt, iż mężczyzna w przeszłości karany był za przestępstwa podobne grozi mu od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

 

  • Wejście do Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie. Policjant wykorzystując chwyt transportowy doprowadza podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa na przesłuchanie.
    Wolsztyn - Zarzut za usiłowanie zabójstwa